• Головна
  • У Житомирі триває відзначення Дня Європи
11:40, 15 травня 2012 р.

У Житомирі триває відзначення Дня Європи

У Житомирі триває відзначення Дня Європи. Низка заходів, які проводяться на регіональному рівні, сприяє залученню молоді до участі в громадському житті, позитивним перетворенням у суспільстві, процесам європейської інтеграції України та пропаганді демократичних і загальнолюдських цінностей. Так, 14 травня в облдержадміністрації відбулася зустріч дипломатів з лідерами молодіжного руху, представниками шкіл, у яких поглиблено вивчають англійську мову і цікавляться питаннями євроінтеграції. Захід був організований молодіжним об’єднанням «Євроклуб» на чолі з його президентом Оленою Діковою-Фаворською та головним управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.
Молоді люди мали змогу поспілкуватися з керівником відділу преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні Золтаном Салаї, радником голови Представництва Європейського Союзу в Україні Вікторією Давидовою.
Цього ж дня у Житомирському академічному музично-драматичному театрі ім. І. Кочерги відбувся урочистий концерт. Його відкрили заступник голови облдержадміністрації Віктор Балюрко та перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков.
«Україна має бути членом Євросоюзу, – наголосив Віктор Балюрко. – Адже географічно ми вже в Європі, через нашу державу проходять шляхи зі сходу на захід, з півночі на південь. Сьогоднішня зустріч розпочинає цикл заходів, присвячених Дню Європи, який завершиться цієї суботи, 19 травня, у парку культури і відпочинку ім. Ю. Гагаріна великим фестивалем національно-культурних товариств, де буде представлена творчість різних країн Європи», – повідомив заступник голови облдержадміністрації.
День Європи – свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні у третю суботу травня з 2003 р. 9 травня 1950 року в п’яту річницю визволення Європи від фашизму міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман звернувся до народів європейських країн із закликом примиритись, об’єднатися на згарищі Другої світової війни і створити нову модель мирної співпраці держав – Європейський Союз, який би ґрунтувався на спільних інтересах і цінностях. Найголовнішими з них було проголошено мир, солідарність, демократію, верховенство права.

Оголошення
live comments feed...