• Головна
  • У Житомирську лікарню надійшло дороговартісне обладнання від благодійників з Нідерладів
09:24, 1 грудня 2016 р.

У Житомирську лікарню надійшло дороговартісне обладнання від благодійників з Нідерладів

Вже на повну потужність запрацювало довгоочікуване відеоендоскопічне обладнання для обстеження шлунково-кишкового тракту, яке днями надійшло до обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського від благодійників з Нідерландів.

Обладнання вартістю 90 тисяч євро було встановлено в ендоскопічному відділенні лікарні.

За словами завідуючого відділенням Костянтина Строцького, це апарати відеогастроскоп та відеоколоноскоп EVIS EXERA II японської фірми «OLYMPUS». Переваги такої техніки очевидні: за рахунок того, що ультрачітке ендоскопічне зображення слизової оболонки стравоходу, шлунка або кишківника виводиться на дюймовий монітор з максимальною деталізацією досліджуваної зони, то лікарям набагато простіше встановити правильний діагноз. Цьому сприяють поліпшені методики оптичної та цифрової візуалізації і додаткові можливості даного обладнання. Для пацієнта це означає максимально точний діагноз, а значить і результативне лікування.

Костянтин Петрович також сподівається на те, що завдяки сучасному обладнанню зросте й кількість якісних обстежень. Щороку в області проводиться в середньому 50 тисяч ендоскопічних обстежень, майже 7 тисяч із них – в ендоскопічному відділенні обласної клінічної лікарні. Крім того, за допомогою даного обладнання проводяться й операційні втручання. Так, уже наступного дня після встановлення обладнання з його допомогою було проведено операцію на стравоході.

Про таку сучасну апаратуру лікарі ендоскопічного відділення мріяли вже давно. У пошуках допомоги завідуючий відділенням Костянтин Строцький два роки тому звернувся до відомого благодійника, директора Благодійного фонду «Хлібний дім». Потім вдалось зконтактувати з реформаторською спільнотою Голландії «Фонду допомоги Східній Європі».

 Для придбання цього дороговартісного обладнання потрібно було зібрати солідну суму коштів – 90 тисяч євро (за цінами в Нідерландах). Реформаторською спільнотою Голландії «Фонд допомоги Східній Європі» було зібрано 40 тисяч євро, а ще 50 тисяч євро надав один голландський меценат, який дізнався, що це потрібно для лікарні з України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #гербачевського #лікарня #обладнання
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...