15:06, 1 грудня 2016 р.
У Тетерівському дачному масиві пограбували будинок
Залишені на зимовий період дачні будинки та підсобні приміщення частіше стають об’єктами шукачів легкої наживи. Поліція радить громадянам, як уберегти своє майно від злодіїв.
До підрозділів поліції уже почали надходити заяви від власників заміських будинків і дач про обкрадання. Утім, кажуть правоохоронці, це лише початок зими. Як правило, у холодний період дачники не часто навідуються до своїх садиб, тож про будь-які надзвичайні події, будь то крадіжка або пошкодження майна, вони дізнаються випадково і доволі пізно – тільки з початком чергового дачного сезону. Цим і користуються любителі поживитися за чужий рахунок.
За словами правоохоронців, зазвичай крадуть садово-городній інвентар, столярні інструменти, посуд, одяг, будівельні матеріали, вироби з металів, у першу чергу – кольорових. Все викрадене іноді випливає на пунктах прийому металобрухту, на ринках, іноді у сусідів, які непогано проінформовані про походження «товару», але клюють на його дешевизну. З господарських приміщень і комор крадуть картоплю, овочі, консервацію, словом, усе, що підходить для харчування.
30 листопада одразу двоє дачників повідомили до поліції про крадіжки з їх приміських будинків. 29-річний житомирянин заявив про те, що з його будинку у Тетерівському дачному масиві хтось, пошкодивши вікно, викрав спортивну зброю, дві газонокосарки, побутову техніку та мопед. Подія сталась протягом 2 тижнів відсутності господаря. Сума збитку склала понад 10 тисяч гривень.
А з дачі 65-річного жителя обласного центру, розташованої у Бобровському масиві, у той же період невідомі викрали вартісну болгарку та бензокосу.
Інструментом і господарським приладдям на 11 тисяч гривень поживилися злодії у дачному будинку жителя м.Коростеня. Господаря не було у будинку лише три дні. Однак цього часу крадіям вистачило.
Інформація за всіма цими фактами була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.3 ст.185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України. Нині поліцейські встановлюють причетних до вчинення злочинів осіб і місцезнаходження викраденого.
Разом з тим поліцейські нагадують дачникам про необхідність вжиття попереджувальних заходів для убезпечення майна, що зберігається у будинках. Такі способи захисту, як забори, замки та решітки, звісно, не завадять. Але якщо вони не досить надійні, то розраховувати на них не доводиться. Навісні замки встановлювати взагалі не рекомендується: їх наявність говорить про явну відсутність господарів, що приваблює потенційних злодіїв.
Деякі дачники використовують як прийом відлякування ефект присутності (увімкнене радіо, розчищений від снігу ґанок і т.п.). Інші ж навпаки заколочують вікна хрест навхрест, створюючи повну ілюзію закинутого помешкання, сподіваючись, що їх дачна ділянка не приверне уваги.
Однак найперше правило дачника: не залишати на осінньо-зимовий період у дачних будиночках цінні та вартісні речі. Зберігання запасів овочів і консервації також є фактором ризику. А якщо все-таки речі зберігаються на дачі, то необхідно укріпити двері та вікна дійсно надійними пристроями та решітками.
Не залишайте ваші заміські будинки без нагляду на весь зимовий період. Навідуйтесь до садиб час від часу або домовтеся із дачними сусідами про можливість почергових таких поїздок.
Якщо ж ви виявили красномовні ознаки чийогось перебування у будинку або на території садиби, а також відсутність речей, що там зберігалися, відразу ж повідомте до поліції. Ваші адекватні та негайні дії допоможуть правоохоронцям швидко розшукати і затримати злодіїв.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Особливості й важливість жіночих шкарпеток
Новини компаній
12:30
2 грудня
22:42
30 листопада
20:23
30 листопада
ТОП новини
Оголошення
19:13, 21 листопада
19:13, 21 листопада
19:13, 21 листопада
19:13, 21 листопада
19:13, 21 листопада
live comments feed...