• Головна
  • У Житомирі до Дня боротьби зі СНІДом відбувся молодіжний форум
15:14, 2 грудня 2016 р.

У Житомирі до Дня боротьби зі СНІДом відбувся молодіжний форум

1 грудня з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у Житомирському національному агроекологічному університеті відбувся відкритий студентський молодіжний інформаційний форум на тему: «Медики і громадськість об’єднують зусилля у попередженні ВІЛ/СНІДу в молодіжному середовищі» та соціальний ярмарок серед студентської молоді.

Захід пройшов з ініціативи просвітницького відділу обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини спільно з обласним центром профілактики та боротьби зі СНІДом, Житомирським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ЖНАЕУ, «Клінікою, дружньою до молоді», ЦМЛ № 1 м. Житомира. Учасники форуму - молодіжні громадські, благодійні організації «АСЕТ», «Тверезий Житомир», «Нехай твоє серце б’ється», «Перспектива», «Паритет», «Центр Здорової Молоді», «Всеукраїнське товариство Едварда Гріга», «Академія зірок», творча інтелігенція міста та студентська молодь. Вони знайомили студентів зі своєю діяльністю, проводили анкетування, вимірювали тиск.

Студентів вишу інформували про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу, профілактику та наслідки захворювання, медичну та соціальну адаптацію хворих у суспільстві. Зокрема обласний позаштатний спеціаліст з медичної психології управління охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Сенкевич зазначила, що, за даними світових досліджень з ВІЛ/СНІДу, біля половини всіх заражень ВІЛ та іншими інфекціями, що передаються статевим шляхом, припадає на молодь у віці від 10 до 25 років. Кожен четвертий з людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, молодший від 21 року. Щоденно в Україні інфікується ВІЛ 58 чоловік, хворіє на СНІД – 28, а помирає – 13. Наразі в області (починаючи з 1995 року) виявлено 8589 серопозитивних або потенційно інфікованих (особи, які мають позитивний результат обстеження на ВІЛ). Перебувають на обліку з діагнозом ВІЛ-інфекція 5565 осіб. Захворіло на СНІД 1787, а померли від цієї хвороби 846 жителів області. Діагноз “ВІЛасоційований туберкульоз” встановлено 1126 особам.

Вікова характеристика ВІЛ-інфікованих: до 14 років – 66 дітей, 15-17 років – 53, 18-24 років – 967, 25-49 років – 3271, 50 років і старше – 174.

Розподіл за статтю: чоловіків – 3037 (58%), жінок - 2202 (42%).

Статевий шлях передачі ВІЛ складає 42,5% (2367 осіб, з яких 2337 інфікувалися ВІЛ через гетеросексуальні стосунки, а 30 - через гомосексуальні стосунки). Парентеральний (через кров) шлях передачі ВІЛ становить 37,5% - 2087, з яких 2086 інфікувалися через ін’єкційне вживання наркотичних речовин.

ВІЛ-інфікованими жінками народжено 1082 дитини, з яких 66 дітям встановлено діагноз “ВІЛ-інфекція”, у 792 дітей діагноз знятий, тобто вони є абсолютно здоровими щодо ВІЛ/СНІДу, статус інших дітей уточнюється до моменту досягнення ними 1,5-річного віку. Від СНІДу померло 9 дітей.

Поширення ВІЛ-інфекції відбулося на всіх адміністративних територіях області. Серед районів та міст Житомирщини найбільше інфікованих ВІЛ/СНІДу, починаючи з 1995 року, офіційно зареєстровано:

Бердичівський

631

Черняхівський

94

Новоград-Волинський

542

Олевський

90

Коростишівський

412

Баранівський

88

Коростенський

356

Попільнянський

85

Житомирський

244

Малинський

83

Андрушівський

104

Брусилівський

69

Овруцький

104

Чуднівський

69

Радомишльський

100

Любарський

66

ЛІКУВАННЯ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ ПОДОВЖУЄ ЖИТТЯ ЛЮДЯМ З ВІЛ/СНІД НА 30-35 РОКІВ ТА ЗМЕНШУЄ РИЗИК ПОШИРЕННЯ ВІЛ

Наразі в області безкоштовно проліковано 1500 пацієнтв: 1441 дорослого та 59 дітей.

Захід покликаний попередити та зупинити епідемію захворювання в Україні. Той потужний стрибок, який зробила Україна в 2016 році щодо призупинення зростання нових випадків інфікування, дає всі підстави сподіватися , що 2017 рік стане ключовим у подоланні епідемії ВІЛ в Україні.

Учасники форуму висловили свою солідарність у боротьбі з ВІЛ-інфекцією, перед усім – шляхом максимального доступу до інформації про захворювання, консультування і тестування на ВІЛ, лікування всіх категорій громадян, а також «посадили» символічне дерево толерантності, яке прикрасили червоними стрічками у знак солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД.

Цього дня всі бажаючі змогли пройти тестування на ВІЛ/СНІД у пересувній мобільній лабораторії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #снід #форум
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

ТОП новини
Монополіст «Житомиргаз» всупереч позиції Уряду та Президента піднімає тариф за розподіл газу у 2,5 раза, - Сергій Сухомлин
ГАЗОПОСТАЧАННЯ
Повністю меценатський проект: на Житомирщині відкрили інноваційний медичний центр «Радовель»,— ФОТО
МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР
Пожежа в гуртожитку агротехнічного коледжу — у Житомирі госпіталізували двох дівчат
ДСНС
Куди піти в Житомирі на вихідних, — Добірка цікавих подій на 22-24 жовтня
АНОНС ЗАХОДІВ
Оголошення
live comments feed...