• Головна
  • Відключення КП «Водоканал» від електропостачання скасовується
09:40, 16 травня 2012 р.

Відключення КП «Водоканал» від електропостачання скасовується

15 травня  о 15.00 год. пройшла прес-конференція голови Правління А.В.Левицького з приводу відключення КП «Водоканал» від електропостачання за накопичений останнім часом борг.

Голова Правління повідомив, що 15 травня ІІІ під’йом КП «Водоканал» повинно було бути відключено о 10.00 год. Однак, через втручання керівництва облдержадміністрації, міської влади, зокрема, міського голови Володимира Дебоя питання щодо відключення знято. О 18:00 15 травня водопостачання мешканців міста буде відновлено, інформує прес-служба Житомирської міськради.

Нагадаємо, що  15 травня 2012 року надано доручення Прем’єр-міністра М.Я. Азарова міністру палива та енергетики Бойку Ю.А., міністру регіонального розвитку, будівництва та житлового-комунального господарства Близнюку А.М., голові облдержадміністрації Рижуку С.М. з резолюцією вжити вичерпних заходів щодо недопущення припинення постачання електричної енергії комунальному підприємству «Житомирводоканал».

Постійні попередження та припинення постачання електроенергії створюють реальну загрозу санітарно-техногенній ситуації в місті й приводять до соціальної напруги. Основною причиною складної ситуації є низький рівень тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, що на даний час становить лише 64 % та 83 % собівартості відповідно для населення та інших споживачів. Внаслідок цього заборгованість із різниці в тарифах перед підприємством складає 56,1 млн. грн. Борг підприємства за спожиту електроенергію з 2010 року станом на 01.05.12 р. склав 30,7 млн. грн.

Питання приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня не було прийнято раніше, коли існувала можливість зробити це на місцевому рівні. Як результат – нині у Житомирі діють тарифи на водопостачання та водовідведення, затверджені ще у 2008 році на місцевому рівні. Адже сьогодні питанням тарифної політики займається центральна влада.

Після прийняття відповідної постанови Кабінету Міністрів України місцевим водоканалам буде погашена заборгованість з різниці в тарифах.

Оголошення
live comments feed...