• Головна
  • До Дня Святого Микола до Бердичева привезуть Миколу-Чудотворця
15:15, 16 травня 2012 р.

До Дня Святого Микола до Бердичева привезуть Миколу-Чудотворця

Чотири дні уСвято-Миколаївському соборі перебуватиме старовинна ікона Святого Миколая, якій налічують понад 500 років. Цей образіз Батуринського Миколо-Крупицького жіночого монастирямаєблагодатну силу зціляти невиліковні,інфекційніта решту хвороб. Видатна подія в життя православних мешканців нашого міста сталася з ініціативи Миколи Петренка, почесного президента Благодійного фонду «Здорова нація», який цього року на Великдень привозив до Бердичева Благодатний вогонь з Єрусалима.
Образ Миколи-Чудотворця був написаний у ХVІІ столітті. Від моменту створення його зберігали в Миколо-Крупицькому монастирі. Винятком стала радянська епоха – період руйнування храмів та знищення ікон. Однак цьому образу судилося вціліти – одна з парафіянок сховала його у себе вдома. Наприкінці свого життя вона передала ікону священикові, а після відновлення батуринського жіночого монастиря відреставрований образ знову повернувся на своє місце.
Коли образ знову постав перед мирянами – хвиля зцілень покотилася з новою силою. Чудотворний образ почали «запрошувати» до різних місць України та Росії.Щодня і скрізь, де побувала ікона, на уклін до святого образу вишиковується довга черга. Адже існує не так вже й багато чудотворних ікон, як і мало є людей без бід і хвороб. І скрізь, за словами монахинь, образ Миколи-Чудотворця допомагає людям. Виліковує від астми, епілепсії, захворювань опорно-рухового апарату, щезають ракові пухлини. Лише протягом цього рокув церковній книзі з'явилося 130 нових записів про зцілення.Цілком імовірно, що імена мешканців Житомирської області поповнять цей перелік.
«До Дня Святого Микола, що відзначається 22 травня, я вирішив привести Миколу-Чудотворця на Житомирщину. Бо тут – моя мала Батьківщина, з цим краєм мене багато що пов’язує, – поділився Микола Петренко. – Окрім того, я сам – побожний. І вважаю, що людям потрібен не лише гідний рівень життя, а й духовності. У духовному житті області теж мають траплятися події. А приїзд чудотворної ікони – це значна подія для всіх, хто вірує в Бога. До неї можуть прийти люди, яким потрібне зцілення, і укріпитися в своїй вірі, відчути благодать, що надходить від образу святителя Миколая».

Оголошення
live comments feed...