• Головна
  • Житомирські податківці на варті законних прав найманих працівників
09:15, 17 травня 2012 р.

Житомирські податківці на варті законних прав найманих працівників

В нашій державі, як в інших країнах світу, сумлінні платники податків є найшановнішими членами суспільства, адже ці люди створюють робочі місця, наповнюють ринок вітчизняними товарами та формують дохідну частину бюджету. Однак такої шани заслуговують не всі платники.
На сьогодні діяльність податкової служби спрямована на те, щоб у повному обсязі виконати завдання, поставлені урядом, керівництвом ДПС України та забезпечити належне виконання податкових зобов’язань кожним платником податків.
Одним із завдань податкової служби є легалізація заробітної плати. Недоотримані місцевими бюджетами суми податку з доходів найманих працівників не дають можливість своєчасно і в повному обсязі виплачувати пенсії, заробітну плату бюджетним установам, фінансувати дошкільні та учбові заклади, лікарні, дитячі будинки, здійснювати підтримку малозабезпечених верств населення.
Державна податкова інспекція у м. Житомирі не стоїть осторонь цієї проблеми, яка знаходиться під нашим постійним контролем. Результати проведених перевірок свідчать про те, що ряд приватних підприємців практикує тіньовий бізнес, не дотримується норм чинного законодавства щодо повноти та правильності нарахування заробітної плати. Виявлено факти наймання працівників без оформлення трудових відносин. При цьому працедавці не дотримуються норм чинного законодавства по нарахуванню та виплаті заробітної плати своїм працівникам.
В інспекції запроваджено постійний аналіз надходжень податку з доходів фізичних осіб, проводиться робота з керівниками підприємств, які зменшили перерахування або взагалі не перераховують податок до бюджету. Крім того, працівниками інспекції спільно з фахівцями територіальної державної інспекції праці у Житомирській області проводяться перевірки суб’єктів господарювання на предмет дотримання ними законодавства про працю. За результатами проведених співбесід з такими платниками залучено до оподаткування за I квартал 2012 року 78 найманих громадян.
До Територіальної державної інспекції праці у Житомирській області передано відомості щодо 7-ох підприємств, які виплачували заробітну плату з розмірах менше законодавчо встановленого мінімального рівня.
З початку поточного року проведено 8 перевірок суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб щодо дотримання ними чинного податкового законодавства при виплаті заробітної плати найманим працівникам. За наслідками перевірок додатково нараховано 17,2 тис.грн. податку з доходів фізичних осіб та застосовано фінансові санкцій. В інспекції організовано систематичне здійснення підрозділами оподаткування доходів фізичних осіб моніторингу фінансових результатів діяльності юридичних осіб, що зменшили перерахування податку з доходів фізичних осіб, однак які отримують прибуток згідно із даними фінансової звітності та збільшують обсяги виробництва або обсяги капітальних інвестицій.
Протягом січня - березня 2012 року переглянули розмір заробітної плати 196 підприємств та 287 підприємців, які використовують працю найманих працівників, додатково надійшло до бюджету податку на доходи фізичних осіб в сумі 95,9 тис.грн.
Підприємствами, з якими проведено роз’яснювальну роботу за січень – березень 2012 року, погашено заборгованість по сплаті податку на доходи фізичних осіб в сумі 1162,8 тис.грн., що на 919,4 тис.грн. більше ніж за аналогічний період минулого року .

Шановні громадяни! Не дозволяйте зробити себе співучасниками порушень діючого законодавства, приховування податків від держави, не дайте позбавити себе соціальних благ, забезпечте собі надійну старість.

Оголошення
live comments feed...