• Головна
  • На честь міста Бердичів поляки назвали вулицю
16:30, 17 травня 2012 р.

На честь міста Бердичів поляки назвали вулицю

Кілька місяців тому, приємним сюрпризом для бердичівлян стала звістка про те, що чиновники з польського міста-побратима Бердичева – Седльце вирішили увічнити дружні стосунки з нашим містом.
У досить незвичний спосіб –  поляки вирішили назвати вулицю на честь нашого міста і вже нещодавно, 11 травня, запросили на відкриття делегацію з Бердичева, яку очолив міський голова Василь Мазур. Саме він разом з Президентом Седльце Войцехом Кудельскі та головою місцевої ради Пьотром Карасем перерізали стрічку і тим самим відкрили нову вулицю в місті-побратимові Бердичева.
Вулиця Бердичівська розташована у промисловому районі Седльца  - Тарнобжег і на її будівництво витрачено близько 5 мільйонів польських злотих (приблизно 12 млн. гривень). На вулиці названій на честь нашого міста, будуть будуватись потужні підприємства з багатьох країн, що інвестували свої кошти в економіку Седльца.
Відкриття Бердичівської вулиці стало значною подією для мешканців польського міста – багато мешканців прийшли привітати українських гостей. Після всіх урочистих церемоній і освячення вулиці керівництво обох міст пройшли частинкою Бердичева в Польші, а згодом, міцність нової вулиці випробувала польська молодь, яка влаштувала велозабіг на честь такої значної події.
Бердичівляни не поїхали в гості з пустими руками на таку подію. Окрім сувенірів, вони привезли в Седльце виготовлений на замовлення герб Бердичева, який прикрашатиме початок одноіменної вулиці.
Одноденний візит бердичівлян в Польщу виявився більш ніж насиченим. Василь Мазур взяв участь не лише в урочистому відкритті вулиці, але й встиг побувати на одному з підприємств, яке займається виробництвом побутових приладів та провести низку ділових переговорів про подальші стосунки з польським містом-побратимом. Так як візит в Польщу був після святкування Дня Перемоги, то наш міський голова побував  кладовищах радянських та польських воїнів, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни і вшанував пам’ять полеглих героїв покладанням квітів. Як розповіли члени бердичівської делегації, під час відвідин кладовища радянських воїнів їх приємно здивувала доглянутість могил і живі квіти, що свідчило про те, що поляки вшановують подвиг воїнів Другої Світової не ділячи їх за національностями.
Крім того, Василь Мазур взяв участь у відкритті ярмарки на честь Святого Станіслава, що є покровителем міста Седльце і завершив свій візит  врученням нагород кращим польським митцям і діячам культури.
Гостинами в Седльце чиновники обох сторін залишились задоволеними, адже дружні стосунки і партнерство в багатьох справах лише зміцнились та окреслились нові напрямки в роботі. Добросусідські відносини між містами підтверджує й той факт, що Седльце, що має аж сім міст-побратимів, в тому числі й Бердичів, назвав вулицю саме на честь нашого міста. Бердичів – єдине місто-побратим Седльце, на честь якого відкрито вулицю.

Оголошення
live comments feed...