• Головна
  • У Житомиріі визначили переможців регіонального рівня Всеукраїнського конкурсу „Податки очима дітей – 2012”
10:00, 18 травня 2012 р.

У Житомиріі визначили переможців регіонального рівня Всеукраїнського конкурсу „Податки очима дітей – 2012”

Добровільна сплата податків громадянами – одна з характерних рис цивілізованості розвинутої держави. Кожна країна має свої методи її досягнення, але спільним є те, що усвідомлення обов’язку сплачувати податки повинно виховуватися змалку.
Одним із елементів виховання податкової культури у майбутніх платників податків, подальшого формування у них сумлінного ставлення до сплати податків є проведення конкурсу дитячої творчості „Податки очима дітей”.
Відкриваючи засідання журі голова ДПС у Житомирській області Сергій Шинкаренко відзначив, що сьогорічний конкурс є ювілейним і з кожним роком до участі в ньому приєднується все більше школярів. Цього року свої творчі доробки на районному рівні представили понад 700 учасників віком від 9 до 15 років, які прагнуть через мистецтво передати, висловити власну позицію щодо сплати податків. А уже до ДПС у Житомирській області потрапило 115 робіт, які посіли перші місця на районному рівні конкурсу. Саме серед них компетентне журі, до складу якого увійшли мистецтвознавці, представники громадськості, освітянської галузі та податківці, визначили переможців.
«В майбутньому хтось з дітей піде працювати в бюджетну сферу, хтось створить власний бізнес. І від того, як майбутні платники податків вже зараз розуміють для чого сплачуються податки, як формується бюджет, буде залежати розвиток та зміцнення могутності нашої держави» - зазначив голова журі, голова ДПС у Житомирській області Сергій Шинкаренко.
Вражає, як за допомогою малювання, кольорового паперу, солоного тіста, вишивки, круп, бісероплетіння і пластиліну конкурсанти зуміли передати необхідність сплати податків.
Попри юний вік учасники конкурсу вже розуміють проблеми податкової служби. Так, заступник голови ДПС у Житомирській області Галина Власюк звернула увагу присутніх, що «в роботах юних митців не тільки розкрита тема податків і важливість сплати податків, а й представлені роботи, що присвячені темі «тіньової економіки».
Перед членами журі було поставлене складне завдання визначити найкращих. Проте після тривалих дискусій журі конкурсу вдалося визначити переможців, які зайняли І, ІІ та ІІІ місця у двох вікових категоріях за напрямами «Художні твори», «Літературні твори», «Твори декоративно-прикладного мистецтва».
Роботи переможців, які у кожній з номінацій посіли почесні перші місця, незабаром розглядатимуться під час Всеукраїнського рівня конкурсу в ДПС України. Житомирські податківці сподіваються, що роботи юних митців регіону складуть гідну конкуренцію творчим доробкам з усієї України.
Традиційно нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Податки очима дітей» відбувається в сонячній Євпаторії в дитячому санаторно-оздоровчому центрі «Маяк».
Приємно констатувати, що минулорічним лауреатом Всеукраїнського етапу конкурсу стала вихованка Житомирського центру соціально-психологічної реабілітації дітей Соболевська Руслана Русланівна, яка презентувала свою вишивку-аплікацію „Зерно до млина – податки до бюджету”.

Оголошення
live comments feed...