• Головна
  • В Житомирі вшанували пам'ять жертв політичних репресій (ФОТО)
13:10, 18 травня 2012 р.

В Житомирі вшанували пам'ять жертв політичних репресій (ФОТО)

Сьогодні, 18 травня, біля пам’ятного знаку жертвам політичних репресій зібрались  близькі та рідні загиблих, керівництво міста та області і не байдужі житомиряни .

В кінці жалобного мітингу керівництвом міста та області було покладено квіти в знак скорботи за невинно загиблими житомирянами у буремні роки політичних репресій, повідомляє прес-служба Житомирської міськради.

«В історії України є сторінки не лише перемог та звитяг, а й на жаль сторінки тяжких поразок та репресій. Але саме помилки та горе загартовує нас та робить сильними. Сьогодні громада міста зібралась тут для того щоб висловити свою глибоку пошану та вдячність загиблим жертвам репресій. Так дійсно, події тих років сьогодні мають неоднозначну оцінку, і певною мірою роз’єднують нас, але я переконана, що нас об’єднує спільне майбутнє!», наголосила Наталія Леонченко, секретар міської ради

ДОВІДКОВО:

 

У Житомирському регіоні в 1937–1938 роках було розстріляно не менше 15 тисяч жителів і таємно поховані на старому єврейському кладовищі та на території нині діючого тубдиспансеру. На підставі даних з протоколів засідань Київської «трійки» УНКВС, Московської «двійки» і актів про приведення цих рішень до виконання у Житомирі та Бердичеві тільки за період з 5 серпня по 31 грудня 1938 року розстріляно не менше 901 людини.

На сьогодні поблизу єврейського кладовища встановлено пам’ятний знак загиблим жертвам політичних репресій, до якого щороку 20 травня покладають квіти житомиряни та представники влади.

Оголошення
live comments feed...