• Головна
  • Казково-козацьке містечко, подароване школі-інтернату її вихованцями
14:40, 18 травня 2012 р.

Казково-козацьке містечко, подароване школі-інтернату її вихованцями

Мініатюрна копія церкви, що стоїть на острові Хортиця, декоративні млинки, вулики, гармати та навіть хатинка на курячих ніжках – все це разом становить казково-козацьке містечко, подароване школі-інтернату її вихованцями. Прекрасні витвори з дерева викликають щире захоплення, як у самих дітей так і  відвідувачів закладу. З першого кроку на територію інтернату здається, що потрапляєш на СІч – пильно вдивляється в кожного відвідувача козак, що стоїть біля гармати. Хоча й козак і гармата виготовлені всього на всього з дерева, рівень майстерності їх творців викликає щирий захват. Пройшовши охоронця із самого Запоріжжя, і обігнувши заклад, бачиш і домівку козака – на невеличкій площі стоїть церква і кілька будівель, що своїм ансамблем нагадують Запоріжську Січ.   Всього близько року знадобилось для того, щоб збудувати неподалік спортивного майданчика закладу, козацьке містечко з елементами казки.
За словами педагогів школи-інтернату, під керівництвом Руслана Дем’янчука, вчителя трудового навчання всі вихованці старшої школи дружно працювали над власними індивідуальними проектами і як наслідок зуміли створити справжнє диво. А почалось все після того, як діти з’їздили на острів Хортицю на конкурс, а заодно й на екскурсію. Там їм настільки сподобалось, вони загорілись ідеєю козацтва, що приїхавши в Бердичів, за фотографіями зробленими на острові, вирішили відтворити мініатюрну копію церкви та козацького містечка, принісши таким чином дух Хортиці в свою школу.
Виготовивши копію церкви діти почали оздоблювати територію довкола неї і так виникла ідея збудувати кілька споруд побачених на острові. Тож на ділянці за школою, окрім церкви з’явились криничка, млини, хатинки, вулики та віз. У дерев’яних клумбах, у вигляді візків та півників посадили квіти, що зараз милують око своїм цвітом. «На гірці, де росли квіти ми вирішили поставити хатинку Баби Яги, а за допомогою наших художників ми оживили образ казкового персонажа» - розповідає пан Дем’янчук.
Вхід в містечко прикрашають ворота, схожі на ті, які були на Запоріжській Січі, а довкола нього зведений тин, що охоплює майже все територію містечка. Вирізані з берези сороконіжки, солом’яні бички та будиночки для пташок доповнюють картину, створюючи відчуття казки та змушують пильно вишиковувати мешканців містечка.
Більшість  витворів виготовлено учнями 11-тих класів, тож можна сказати, що учні зробили прощальний подарунок  своїй школі перед тим, як ступити в доросле життя.

Оголошення
live comments feed...