• Головна
  • На Житомирщині депутатське подружжя незаконно виділяло для себе землю
09:09, 15 грудня 2016 р.

На Житомирщині депутатське подружжя незаконно виділяло для себе землю

За принципової позиції прокуратури постановами суду двох депутатів – чоловіка і дружину сільської ради, що в Ємільчинському районі, визнано винними у скоєнні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, (неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів) та оштрафовано кожного на суму 3400 грн.

Про це повідомив прокурор прокуратури області з питань організації діяльності у сфері протидії та запобігання корупції Олександр Сичук.

«Судом встановлено, що сім’я депутатів – головний лікар-епізоотолог та секретар сільської ради - неправомірно проголосували на сесії сільської ради про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення для себе (дружини) двох земельних ділянок загальною площею 0, 58 га для ведення особистого селянського господарства та обслуговування житлового будинку. Зокрема, у порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомили завчасно сесію ради про реальний конфлікт інтересів – про те, що вони, як сімейне подружжя, мають приватний інтерес у вирішенні зазначеного питання», - уточнив Олександр Сичук.

Прокурор додав, що практика у сфері протидії правопорушенням, пов’язаних з корупцією, свідчить про те, що найчастіше порушення законодавства щодо врегулювання реального конфлікту інтересів допускають депутати місцевих рад під час роботи сесій. Вирішення земельних та бюджетних питань віднесене саме до компетенції сесій органів місцевого самоврядування.

«Найчастіше депутатами вчиняються правопорушення, пов’язані з корупцією, через ігнорування ними вимог Законів України «Про запобігання корупції», «Про місцеве самоврядування в Україні» є основною причиною вчинення ними правопорушень,», - назвав головні причини Олександр Сичук.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», депутати місцевих рад зобов’язані повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #подружжя #земля #корупція #депутати
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...