• Головна
  • Бердичівський гарнізонний Будинок офіцерів - ювіляр
12:36, 21 травня 2012 р.

Бердичівський гарнізонний Будинок офіцерів - ювіляр

В це важко повірити, але дійсно наш Бердичівський гарнізонний Будинок офіцерів - ювіляр. Днями йому виповнюється 100 років!
Згідно з архівними даними у 1912 році було прийнято в експлуатацію приміщення офіцерського зібрання Бердичівського гарнізону. Саме в ньому нині знаходиться 30-й гарнізонний будинок офіцерів.
В дореволюційні часи в приміщенні малого залу проводилися офіцерські бали. Схожий бал було показано в популярній комедії «Гусарська балада». А в прибудові з іншого боку була православна капличка для військовослужбовців гарнізону. Під час проведення офіцерських балів оркестр кавалерійської частини, що тоді розміщалася в нашому місті, знаходився на балконі, який був з часом демонтований. Після революції приміщення використовувалося в різних цілях, але перед Великою Вітчизняною війною  на його базі був організований будинок офіцерів Червоної Армії.
22 червня 1941 року приміщення ГБО піддалося бомбардуванню разом з іншими будинками військового містечка... Під час війни тут розташувався штаб польської танкової дивізії. (Пам’ятаєте популярний колись серіал «Чотири танкісти та собака»?) Коли дивізію сформували, вона прийняла участь в боях з німецькими військами, дійшла до Берліну...
Після війни знов відновили Будинок офіцерів. Він підпорядковувався Львівському військовому округу, його першим начальником був старший лейтенант Іван Єгоров.
З часом мінялися начальники будинку офіцерів, але завжди незмінною залишалася основна функція закладу - культурно-виховна та просвітницька робота з військовослужбовцями гарнізону та членами їх сімей. Тут вміло організовували дозвілля військових, самодіяльну та художню творчість.
Слід зауважити, що зовсім недавно в Бердичеві дислокувалася велика кількість військових частин. Серед самих потужних 119 навчальна дивізія, 1-ша вертолітна бригада, школа прапорщиків та багато інших. Військовослужбовцями та працівниками закладу проводилася велика кількість концертів, інших заходів. Разом з військовими музикантами та аматорськими артистами і я неодноразово бував, як військовий кореспондент на полігонах Житомира, Новоград-Волинського, інших місцях, де наші артисти показували свою майстерність, піднімали бойовий дух військ…
В нашому місті будинок офіцерів став одним з основних осередків культури. Вокально-інструментальний ансамбль «Голоси друзів»  користувався в місті великою популярністю. Одним з учасників цього ансамблю під час проходження військової строкової служби був Анатолій Говорадло, який нині являється учасником популярного українського дуету «Світязь».
У залі Будинку офіцерів неодноразово проходили концерти співака і композитора, лауреата багатьох українських та міжнародних конкурсів Олеся Коляди, заслуженої артистки України Ірини Шинкарук та багатьох інших.
Наразі в працює потужна гурткова мережа. Особливо відзначилися вихованці клубу спортивного бального танцю «Діамант», інших танцювальних гуртків. В холі будинку офіцерів ціла стіна прикрашена фотознімками дітей-переможців танцювальних конкурсів всіх рівнів. Вихованка студії сучасного і народного танцю «Фантазія» Катерина Малашина стала фіналісткою популярного шоу «Україна має талант»…
Нині очолює цей заклад майор Олег Цилінський. І нині будинок офіцерів являється одним з кращих в Збройних Силах України.
Тут регулярно проводяться цікаві концерти, фотовиставки, конкурси дитячого малюнку. Тут працює потужна гурткова мережа. Коротко кажучи, життя просто вирує…

Оголошення
live comments feed...