• Головна
  • За контрабанду автомобілів мешканця Житомирщини засуджено до 4-х років позбавлення волі
13:58, 21 травня 2012 р.

За контрабанду автомобілів мешканця Житомирщини засуджено до 4-х років позбавлення волі

Співробітники Служби безпеки України викрили та припинили діяльність каналу незаконного ввезення з країн Євросоюзу на митну територію нашої держави вживаних вантажних автомобілів за підробленими документами.
Встановлено, що 40-річний мешканець м.Бердичева – приватний підприємець – особисто або через знайомих підшуковував за кордоном бувші у використанні автотранспортні засоби та потенційних покупців на них на території Житомирської і суміжних з нею областей. Щоб зменшити суму податків і обов’язкових митних платежів при їх ввезенні на митну територію України, зловмисник виготовляв сфальшовані документи, вносячи до них неправдиві дані щодо іноземної фірми-відправника автівок (насправді неіснуючої), їхнього власника, одержувача та їх вартості, при цьому занижуючи її в декілька разів. Крім того, його реєстрація як суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності надавала можливість застосування пільгової 10-відсоткової ставки мита на відміну від повної ставки у розмірі 25% (ця пільга надана приватним підприємцям та юридичним особам у зв’язку зі вступом України до Світової організації торгівлі).
Внаслідок використання цієї протиправної схеми, що діяла впродовж року, при розмитненні автівок державі було завдано значних збитків у вигляді несплачених повністю податків та обов’язкових митних платежів до державного бюджету.
Вироком Мостиського районного суду Львівської області підсудного визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.201 (контрабанда), ч.2,3 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів) Кримінального кодексу України, та засудив до 4 років позбавлення волі з іспитовим терміном два роки.
Згідно з постановою суду, 24 автотранспортні засоби іноземного виробництва, які зловмисник перемістив через митний кордон України за підробленими документами, конфісковано у дохід держави.

Оголошення
live comments feed...