• Головна
  • У Баранівському районі працівники міліції провели оперативно-профілактичні заходи
13:48, 22 травня 2012 р.

У Баранівському районі працівники міліції провели оперативно-профілактичні заходи

Понад 150 порушень чинного адміністративного законодавства упродовж одного дня виявили працівники міліції під час проведення оперативно-профілактичних заходів у Баранівському районі та районному центрі. Нагадаємо, що попереджувальна робота щодо відпрацювання окремих районів області на Житомирщині триває. Традиційно в ній беруть участь представники всіх галузевих служб та стройових підрозділів обласної міліції.
От і в суботу, 19 травня, кожна служба, окрім загально визначеного завдання з охорони громадського порядку, працювала в окремих напрямках. Зокрема, працівники кримінальної міліції у справах дітей у районному центрі проводили профілактику порушень законодавства як дітьми, так і відносно них.
В одному з магазинів райцентру правоохоронці зафіксували випадок недотримання продавцями антиалкогольного законодавства. Продавчиня продала школярці пляшку слабоалкогольного напою, навіть не поцікавившись у дівчини, чи досягла вона повноліття. За словами жінки, зачасту вона звикла визначати вік покупців за зовнішнім виглядом. Запитує паспорт, тільки коли сумнівається у власних висновках.
- Відповідальність за продаж неповнолітнім особам спиртних, тютюнових або слабоалкогольних напоїв доволі серйозна, - говорить начальник відділення кримінальної міліції у справах дітей Валерій Ратинський. – На продавця-порушника складається адміністративний протокол, а власника торгівельної точки карають штрафом і можуть навіть позбавити ліцензії.
Не обійшлося тут і без належної профілактичної бесіди з 16-річною дівчиною, що мала на меті посмакувати слабоалкогольним напоєм. Працівники дитячої міліції чітко роз’яснили й продавчині, що продавати неповнолітнім можна лише безалкогольні та енергетичні напої, що не містять у собі «градусу».
Тим часом представники відділення боротьби з незаконним обігом наркотиків працювали в населених пунктах Баранівського району. Починаючи з травня на території області, як і по всій Україні розпочинаються оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак», направлені на виявлення та знищення незаконних посівів нарковмісних рослин – маку та конопель. Проте, поки наркотичне зілля на угіддях не зазеленіло, правоохоронці виявляють у людей старі запаси.
У домоволодінні 46-річної жительки с.Смолдирова працівники міліції виявили два мішки, частково заповнені висушеною маковою соломкою загальною вагою понад один кілограм. Сухі макові головки були розфасовані в пакети та зберігалися у веранді житлового будинку, на горищі та в підсобному приміщенні.
Вилучену рослинну масу було направлено на експертне дослідження. А правоохоронці розпочали проводити відповідні перевірки, щоб з’ясувати, з якою метою та як довго небезпечні нарковмісні рослини зберігалися в домоволодінні жінки. За результатами перевірок буде вирішено питання про порушення кримінальної справи.
Підводячи підсумки роботи в районі, начальник відділу громадської безпеки УМВС України в Житомирській області Юрій Лебідь зауважив, що проведені профілактичні заходи визначили основні напрямки, які потребують подальшої системної роботи працівників міліції району. До таких віднесено продовження боротьби із самогоноварінням, профілактика дитячої злочинності, а також виявлення та припинення фактів функціонування незаконних пунктів прийому металобрухту, що є неабияким приводом для вчинення крадіжок.
До речі, за день відпрацювання правоохоронці вилучили 18 літрів самогону, 40 літрів закваски та 10 самогонних апаратів.

Оголошення
live comments feed...