• Головна
  • У тваринництві Житомирщини зупинено спад поголів'я великої рогатої худоби
13:05, 23 травня 2012 р.

У тваринництві Житомирщини зупинено спад поголів'я великої рогатої худоби

Станом на 1 травня цього року в усіх категоріях господарств області утримувалось 248,3 тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі 139,6 тис. голів корів, свиней 188,3 тис. голів, 5215,2 тис. голів птиці.

До показника початку року чисельність поголів’я великої рогатої худоби зросла на 33,6 тис. голів (15,6%), в тому числі корів на 2,4 тис. голів (1,7%), чисельність поголів’я свиней на 1,1 тис. голів (0,5%), поголів’я птиці скоротилось на 445,6 тис. голів (7,9%). В агроформуваннях до наявного на початок року поголів’я великої рогатої худоби зросло на 4,0 тис. голів (4,8%), корів на 0,3 тис. голів (0,9%), птиці – на 144,9 тис. голів (51,4%) – (восьме місце в державі).

В рейтинговому показнику зростання обсягів виробництва м’яса в усіх категоріях господарств за 4 місяці поточного року область посідає друге місце, зростання обсягів виробництва молока - 5 місце серед регіонів держави. Про літньо-табірне утримання худоби, догляд за сільськогосподарськими культурами та організоване проведення кормозаготівлі йшлося на науково-практичній нараді-семінарі на базі СТОВ «Тетірське» (с. Тетірка Червоноармійського району).

Господарство показове тим, що є плем-репродуктором, завдяки якому інші господарства області мають можливість сьогодні придбавати нетелів у себе в області. Воно стабільне, працює споконвіку і успішно розвиває на Поліссі м’ясне скотарство. Подібних господарств на Житомирщині – 16.

Область і держава всебічно підтримують господарів, які займаються м’ясним тваринництвом. Так, за повідомленням заступника голови облдержадміністрації Миколи Дейсана, із бюджету виділяється 240 тисяч на одного фермера для придбання 24 нетелів і одного бугая-плідника. Крім того, якщо він братиме кредит на будь-яку суму для придбання техніки та на інші потреби господарства, йому відшкодовуються відсотки по цьому кредиту.

Оголошення
live comments feed...