• Головна
  • Олевчани відсвяткували 1300-ліття Олевська
12:35, 28 травня 2012 р.

Олевчани відсвяткували 1300-ліття Олевська

З нагоди 1300-літнього ювілею Олевська міська рада влаштувала для олевчан та гостей міста справжнє свято, яке залишило в їх серцях незабутні спогади. Тут кожен, незалежно від віку, міг знайти для себе щось цікаве чи просто приємно провести час у компанії рідних та друзів.
Розпочалося святкування із виставки-ярмарку «Древлянський базар» на якому можна було побачити роботу майстрів давніх ремесел – гончарства, лозоплетіння, деревообробки, ковальства та взяти участь у майстер-класах; скуштувати бортного меду, медових напоїв та древлянських страв.
Охочі також мали нагоду відвідати виставку «Древнє і юне улюблене місто моє», подивитися на археологічні знахідки, придбати сувенірну продукцію з емблемою свята «1300 років Олевську».
Неймовірний подарунок з нагоди 1300-ліття з дня заснування міста Олевськ отримали поціновувачі справжньої музики. На запрошення Олевської міської ради посеред площі виступив всесвітньо відомий
хоровий колектив «Орея». Виконуючи хіти різних століть, «Орея» поступово наблизив присутніх до вершини свята.
Безумовно, родзинкою свята став вихід олевчан у древлянському вбранні. Більше сотні охочих напередодні пошили собі древлянські костюми, в яких згодом перед багатотисячним натовпом станцювали під етномузику. Ініціатором древлянського «флешмобу» виступила секретар Олевської міськради Тамара Валентинівна Заруба.
Після виступу «древлянок» на сцену піднялися почесні гості, зокрема Олевський міський голова Анатолій Васильович Повар, голова Олевської РДА Андрій Васильович Дяченко, голова райради Микола Андрійович Харченко, а також мери міст Коростеня, Новоукраїнки, депутати обласних рад, запрошені представники громадських організацій.
«Дякую всім хто відгукнувся на наші запрошення і допоміг в організації свята. Ми працюємо разом з вами, дорогі жителі Олевська, вже сім років. За цей час зробили багато добрих справ, і потрібно багато часу для того щоб їх перерахувати, назвати імена всіх трудівників нашого міста, що працюють на його благо. Тому я просто хочу привітати Вас всіх зі святом, з новим Днем народження нашого рідного Олевська і побажати щастя, добробуту, благополуччя і миру», - сказав Анатолій Васильович Повар.
Також Олевський міський голова особисто нагородив тих олевчан, хто працює над створенням позитивного іміджу міста. Цьогоріч ними стали: Ничипорчук Олег Михайлович, Омельчук Олег Васильович, Панченко Олексій Анатолійович, Лисицький Сергій Іванович, Шейко Віталій Олексійович.
Було відзначено режисера фільму про Олевськ «Подорож у дерева» Ірину Леонідівну Шевченко, автора книги «Княже місто» Ольгу Андріївну Пилипчук, старшого наукового співробітника Інституту археології НАН України, керівник Житомирської археологічної експедиції Андрія Вальдасовича Петраускаса.
Після закінчення урочистої частини заходу жителям та гостям міста було де розгулятися. Дітлахи бавилися на чеських атракціонах, батьки – відпочивали під ритми музики їх молодості, а молодь – відривалася на молодіжній дискотеці.
Також зазначимо, що рівно о 22-30 годині небо над Олевськом протягом десяти хвилин осяював святковий феєрверк, а народні гуляння офіційно тривали до 1 години ночі.

Довідка:
Підставою для визначення нової - більш древньої - дати народження Олевська стали «Історична довідка» та лист директора Інституту археології НАНУ П.П.Толочка, направлені 17.02.11 р. та 26.04.11 р. міському голові А.В.Повару. В них говориться: «Археологічною експедицією Інституту археології НАМ України впродовж 2009-1010 pp. на прохання міської ради м. Олевськ Житомирської обл. було проведено археологічні роботи в межах міста та його округи з метою встановлення дати заснування міста.
В результаті досліджень культурних нашарувань в центрі міста, встановлено наявність артефактів ІХ-Х ст., ХІ-ХІІІ ст., XIV- XV ст. та XVI- XVIII ст. Археологічні дослідження давньоруського городища в межах Олевськ (ур. Бабина Гора) виявили археологічні знахідки (ранньогончарна кераміка) VIII-IX ст., X ст. та кінця XII - першої половини XIII ст., а також синхронні городищу посад та значну кількість відкритих поселень поблизу нього.
Таким чином, можна припустити, що Олевськ як місто сформувався з окремих центрів племінних об'єднань древлян в VIII ст., і в цей же період формується Олевська волость, яка зафіксована пізньосередньовічними письмовими джерелами. Є достатньо підстав відносити першопочатки Олевська (як і літописних Іскоростеня та Городища) до VIII ст. Враховуючи результати проведених досліджень, датою заснування міста можна вважати першу чверть VIII ст. Святкування 1300-річчя заснування міста в першій чверті нашого століття є суверенною прерогативою міської громади».

Олевчани відсвяткували 1300-ліття Олевська, фото-1
Олевчани відсвяткували 1300-ліття Олевська, фото-2
Олевчани відсвяткували 1300-ліття Олевська, фото-3
Олевчани відсвяткували 1300-ліття Олевська, фото-4
Олевчани відсвяткували 1300-ліття Олевська, фото-5
Олевчани відсвяткували 1300-ліття Олевська, фото-6
Олевчани відсвяткували 1300-ліття Олевська, фото-7
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...