• Головна
  • У Житомирі відкриється виставка «Яворівська іграшка-забавка»
09:04, 11 січня 2017 р.

У Житомирі відкриється виставка «Яворівська іграшка-забавка»

Сьогодні, 11 січня, у літературно-меморіальному музеї В. Г. Короленка відбудеться відкриття виставки «Яворівська іграшка-забавка».

Під час відкриття виставки буде проведено майстер-клас з яворівського розпису майстрами Семеном Тлустим і Галиною Шумило.

Початок о 12:00.

Знані майстри Семен Тлустий і Галина Шумило пропонують до уваги житомирян близько 500 дерев’яних дитячих іграшок-забавок. Коники, метелики, вуркала, півники, птахи, візочки виготовлені з екологічного матеріалу й розписані яворівським розписом «вербичка» з різноманітними візерунками (квітами, кривульками, цяточками, рисочками, віночками тощо). Для розпису іграшок, як і багато років тому, використовуються такі кольори: зелений (символізує траву та листя), червоний (плоди та ягоди), синій (небо та воду), жовтий (сонце). Цей декоративний розпис має давні традиції, вирізняється своєрідною технологією, художнім смаком та стриманістю декору, виник у XVIII столітті на території сучасного Яворівського р-ну Львівської області – славнозвісному центрі збуту розмальованих виробів із дерева.

Семен Тлустий народився в селі Лісоводи Городоцького району на Хмельниччині. У 1972 р. вступив у художнє училище в місті Івано-Франкове на Львівщині. Пізніше закінчив Львівський технікум механічної обробки деревини та Івано-Франківський педагогічний інститут, художньо-графічний факультет. Мешкає в містечку Івано-Франкове Яворівського району Львівської області. Першу іграшку зробив ще у 1972 р. для здачі курсової в художньому училищі. Згодом майже 30 років працював майстром виробничого навчання, викладаючи різьблення в рідному училищі.

Галина Шумило теж народилася в селі Лісоводи на Хмельниччині. Закінчила Хмельницьку педагогічну академію й отримала кваліфікацією вчителя початкових класів. Працювала в школі, дитячому садку, але згодом захопилася розписом народної дерев’яної іграшки і відтоді займається її традиційним декоруванням, відродженням та популяризацією.

Галина Василівна – член художньої студії «Рукотвори» при Хмельницькій міській раді, готується до вступу у Національну спілку майстрів народного мистецтва України. Із своїми неповторними іграшками Галина Шумило та Семен Тлустий часто бувають на різних етно-фестивалях та етно-ярмарках не тільки в Україні, а й за кордоном.

Довідково:

Яворівська дерев’яна іграшка становить значущу сторінку забавкарства України й цілої Європи. Осередком її виготовлення є місто Яворів з прилеглими селами, що на Львівщині. Місце походження та самобутність яворівської дерев’яної забавки стверджує її орнаментика та колорит, які мають аналогії у розписі скринь, вишивці, ткацтві Яворівщини і не має аналогій в інших місцевостях України.

Образний та предметний світ яворівської іграшки, розмаїттям утілених у ній тем пов’язує її з життям і побутом українців та надає їй виняткового значення у вихованні та розвитку дитини. Глибоку традиційність та високу мистецьку вартість яворівської іграшки посилюють її функціональні якості – екологічність, завдяки використанню дерева та безпечних для здоров’я барвників, а також виразні ігрові можливості, зокрема здатність створювати рух та звук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #виставка #яворівськаіграшка #семенТлустий #галинаШумило
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...