• Головна
  • Міліціонери проводять оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак»
17:01, 28 травня 2012 р.

Міліціонери проводять оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак»

Чого тільки не розповідають правоохоронцям ті, на чиїх угіддях влітку рясніють зарості маку чи конопель. Але якщо в переважній більшості мак вирощують люди похилого віку, які й справді є прихильниками домашніх пирогів, то коноплі культивують в основному молоді люди, пояснюючи часом її призначення використанням у якості ліків чи не від усіх хвороб. Проте обидві ці рослинні культури в нашому суспільстві мають менш благородне призначення та їх вирощування на приватних земельних ділянках в Україні категорично заборонено.
Традиційно в період з травня по жовтень на території Житомирської області, як і по всій країні, міліціонери проводять оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак». Спрямовані вони на виявлення і знищення незаконних посівів маку та конопель, документування фактів злочинної діяльності, осіб, причетних до скоєння злочинів і правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, а також фактів порушення чинного законодавства суб'єктами, які займаються легальним посівом нарковмісних рослинних культур.
Торік при проведенні аналогічних заходів на території Житомирщини правоохоронці задокументували більше 180 незаконних фактів незаконного посіву маку та конопель. З незаконного обігу було вилучено більше 17 тисяч нарковмісних рослин, причому конопель кількісно більше. За цими фактами було порушено близько 100 кримінальних справ і складено 40 адміністративних протоколів.
Таким чином правоохоронці нагадують жителям області про існування визначених законодавством обмежень, що стосуються посіву снодійного маку та конопель. За їх порушення передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
Так, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин або конопель у кількості до 10 рослин - караються штрафом від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Посів або вирощування маку в кількості від 100 до 500 рослин або конопель від 10 до 50 розцінюється вже кримінально каране діяння, за яке передбачено в тому числі і арешт до 6 місяців або обмеження волі строком до 3 років.

Оголошення
live comments feed...