• Головна
  • Розпочалася велика чистка житомирського водосховища
09:41, 29 травня 2012 р.

Розпочалася велика чистка житомирського водосховища

29 травня під Житомиром відбулась робоча нарада щодо очищення та поглиблення водосховища «Відсічне», безпосередньо з виїздом на місце керівництва області та міста.

Губернатор Сергій Рижук та мер Житомира Володимир Дебой заявили, що поглиблення та очищення водосховища є основою екологічної безпеки м. Житомира, адже на сьогодні стан води у водосховищі недостатньої якості.

Вода, яка колись належала до І категорії якості вже у самому водосховищі, сьогодні визначається за класифікаторами показників –ІІІ-ІV категорії.

- Вода від І категорії перейшла до ІІІ-ІV категорій. А ІV категорія – це вже не вода, а рідина, і вона небезпечна та потребує великої очистки, – заявив Рижук.

Відбувається природна закономірність: кількість води у водосховищі зменшується, натомість кольоровість, каламутність та концентрація забруднюючих речовин (залізо, марганець, фітопланктон) підвищується, а особливо у теплу пору року.

Як приклад гострої необхідності у поглибленні «Відсічного» керівник міста навів нещодавню ситуацію, яка трапилась восени 2011 року: 

- Восени через надто низький рівень води у водосховищі стояло питання щодо відключення водопостачання або почасової подачі води. Фактично через зниження рівня води ми стояли перед питанням можливості відключення води навіть удень – розповів Дебой. Збереження рівня та безперебійного водопостачання для населення міста досягнуто лише шляхом перекачування води до водосховища з річки Гнилоп’ять.

Як стало відомо порталу ZThata водосховище вже почали очищувати: станом на сьогодні вивезено 1 млн.куб.м. суміші. Необхідно – ще 29 млн.куб.м. 

- Добувається тут не пісок, а суміш. Не йде мова про видобуток піску. Ми лише хочемо привести водосховище у належний стан, – переконував всіх присутніх Рижук.

Для підвищення якості та збільшення кількості запасу питної води КП «Житомирводоканал» розроблено проект очищення та днопоглиблення водосховища. Загальна вартість реалізації проекту (за цінами 2008 року) – 80 млн.грн.

Основна мета проекту – забезпечення населення міста високоякісною питною водою в достатній кількості.

Оголошення
live comments feed...