• Головна
  • Новоград-Волинські гвардійці вкотре підтвердили свій професіоналізм та високий клас
09:12, 31 травня 2012 р.

Новоград-Волинські гвардійці вкотре підтвердили свій професіоналізм та високий клас

Вже доброю традицією стало те, що особовий склад славетної окремої гвардійської механізованої бригади, якою командує гвардії полковник Олександр Нестеренко, постійно бере участь у широкомасштабних навчаннях державного значення. Ще в далекому 2000 році на базі тодішньої 30-ї гвардійської танкової дивізії вперше в історії незалежної України та її Збройних Сил були проведені командно-штабні мобілізаційні навчання з реальним призовом військовозобов’язаних.
Потім – 2005 рік, широкомасштабні навчання «Реакція-2005», 2007 рік – «Артерія-2007», під час яких наші військовослужбовці підтвердили свій професіоналізм. Згодом, в 2008 році, особовий склад бригади – знову ж таки, вперше в історії незалежної України, взяв участь у бригадних тактичних навчаннях з бойовою стрільбою на Рівненському загальновійськовому полігоні.
Професійні дії воїнів-гвардійців були тоді високо оцінені керівництвом держави. Не відрізнялись від минулих і наступні 2010-й та 2011-й роки, коли воїни бригади брали участь у батальйонних тактичних навчаннях з бойовою стрільбою на 240-у Центрі підготовки підрозділів 8-го армійського корпусу, що під Житомиром.
Ось і цього року ми, як то кажуть, не пасемо задніх. В рамках експерименту на базі 2-го механізованого батальйону, командиром якого є досвідчений офіцер гвардії майор Володимир Кокорєв, була сформована батальйонна тактична група, до складу якої увійшли кращі артилерійські, танкові та зенітні підрозділи.
І знову вперше в історії Збройних Сил України проводилося показове батальйонне тактико-стройове заняття з підрозділами батальйонної тактичної групи. Демонстрували весь алгоритм дій наші гвардійці, ну, а у ролі глядачів виступають командири бригад і полків Збройних Сил України та їх заступники.
У перший день збору на базі 30-ї окремої гвардійської механізованої бригади, де командиром гвардії полковник Олександр Нестеренко, та 12-го інженерного полку, яким командує полковник Микола Борісов, були проведені лекційні, інструкторсько-методичні та показові заняття. За ходом занять спостерігали генерали та офіцери Командування Сухопутних військ, командири армійських корпусів, командири бригад і полків Сухопутних військ та їх заступники, офіцери цієї ж ланки, які проходять службу у військах берегової оборони Військово-Морських Сил, командири лінійних танкових та механізованих батальйонів, а також командири окремих батальйонів 8-го армійського корпусу.
До уваги гостей було продемонстровано порядок та проведення занять на різних навчальних місцях, де вони ознайомилися з нюансами організації і методики проведення занять, виконання вправи швидкісної стрільби з вогневої підготовки, у ході яких відпрацьовувалася єдина методика проведення занять.
Презентували гвардійці гостям з усієї України і новітні військово-прикладні види спорту – армійський літній біатлон, пейнтбол та армійський рукопашний бій. Також було продемонстровано порядок подолання психологічної смуги перешкод, яка є новітньою розробкою підготовки військовослужбовців до морально-психологічної підготовки в умовах сучасних бойових дій.
Другого дня було відпрацьовано безпосередньо дії підрозділів батальйонної тактичної групи під час знешкодження виявленого противника. Батальйонну тактичну групу було піднято за тривогою і, отримавши розпорядження вищого командування, командир БТгр віддав бойовий наказ. Підрозділи висунулися до району зосередження, долаючи на шляху водні перешкоди та заражені ділянки місцевості. Окремо було відпрацьовано завантаження бойової техніки на залізничні платформи. Під час маршу на гвардійців «працювала» пара вертольотів вогневої підтримки Мі-24 3-го полку армійської авіації з Бродів. Словом, «війна» була видовищною!
Прибувши до визначеного району на бригадному полігоні Олександрівський, гвардійці виконали бойові стрільби вночі. Стріляли і окремі військовослужбовці зі стрілецької зброї і гранатометів, стріляли і танки, і бойові машини піхоти, і самохідні артилерійські установки. Було продемонстровано й нові форми навчання – такі, наприклад, як дуель екіпажів танків Т-64Б та дії підрозділів під час знешкодження виявленого противника вночі. На полігоні відбулися змагання з новітніх військово-прикладних видів спорту – військового літнього біатлону та пейнтболу. У змаганнях з біатлону перемогу здобула команда, що складалася з командирів бригад і полків 8-го армійського корпусу. У пейнтболі найвправнішими виявилися представники 6-го армійського корпусу.
Переможцям змагань начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Володимир Замана вручив грамоти.
За ходом батальйонного тактико-стройового заняття спостерігали не лише комбриги, командири полків та їх заступники. Головними суддями виступили очільники вітчизняного війська Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Володимир Замана, Командувач Сухопутних військ генерал – полковник Геннадій Воробйов, командир 8 армійського корпусу генерал – лейтенант Петро Литвин та ряд генералів і старших офіцерів з вищих штабів.
Потрібно відмітити, що вище керівництво оборонного відомства високо оцінило рівень підготовки воїнів-гвардійців, та це, зважаючи на їх досвід та місяці напруженої підготовки до цих занять, і не дивно. Просто Новоград-Волинські гвардійці вкотре підтвердили свій професіоналізм та високий клас!

Оголошення
live comments feed...