• Головна
  • Польська компанія успішно працює на Житомирській землі
09:39, 31 травня 2012 р.

Польська компанія успішно працює на Житомирській землі

Зовнішньоекономічна політика області спрямована на поглиблення та розширення взаємовигідних торговельно-економічних зв’язків з усіма країнами світу, в тому числі з Республікою Польща.
Питанню реалізації на території області інвестиційного проекту польської компанії «Пронар» була присвячена нарада, проведена 30 травня головою облдержадміністрації Сергієм Рижуком за участю начальників структурних підрозділів облдержадміністрації та представників компанії.
Компанія «Пронар» є найбільшою серед виробників техніки сільськогосподарського та комунального призначення в Європі. Вона виготовляє широкий спектр сільськогосподарської та комунальної техніки, яку успішно експортує у 48 країн світу, а саме: понад 30 моделей тракторів потужністю від 36 до 265 кінських сил, 120 моделей причепів вантажопідйомністю від 2 до 30 тонн, техніки для заготівлі, зберігання та роздачі кормів, а також комунальне обладнання, яке включає сніговідвали, підмітально-прибиральні машини, розкидувачі піску та ін.
Як зазначив у своєму виступі очільник області, ця техніка сьогодні вкрай необхідна комунальним, дорожнім та сільськогосподарським підприємствам області та країни. Стратегія розвитку компанії «Пронар» спрямована на поглиблення співробітництва з Україною, а саме з Житомирською областю, тому що в області існують необхідні виробничі потужності та кваліфіковані працівники для реалізації інвестиційних проектів.
Сергій Рижук ознайомив польських інвесторів зі здобутками Житомирщини, зазначивши, що прямі іноземні інвестиції в область у І кварталі 2012 р. зросли на 8,5 млн. дол. США і станом на 1 квітня 2012 року становили 346,2 млн. дол. США. Це вплинуло на зростання промислового виробництва в області у поточному році. У січні – квітні індекс виробництва промислової продукції в області склав 136,6%, що вивело регіон на перше місце у загальнодержавному рейтингу по Україні.
Протягом останніх років спостерігається тенденція до активного зростання зовнішньоторговельного обороту підприємств області з Республікою Польщею. У 2011 році він зріс на 44% і склав 91,3 млн. дол. США.
Голова облдержадміністрації назвав низку промислових підприємств області, які мають зацікавленість в реалізації своєї продукції на ринках Польщі. Серед них ТОВ «Фірма Віндзор» (виготовлення полівінілхлоридних вікон) м. Житомир; ТОВ «Юнікомпром», ТОВ «Ред Стоун» та ТОВ «Веста» (виготовлення блоків габро, бруківки) смт Володарськ-Волинський; ТОВ «Корал» Довбиський фарфоровий завод» (виготовлення фарфорового посуду) Баранівський район тощо.
На даний час на території області здійснюють господарську діяльність більше 30 підприємств з польським капіталом. Найбільшими з них є ТОВ «ІНКО-ФУД Україна» (оптова торгівля м\'ясом та м\'ясопродуктами), ТОВ «ДП Реальполь-Альтера» (виробництво електророзподільної та контрольної апаратури), ТОВ «Верхівнянський гранітний кар’єр» (виготовлення гранітної бруківки та іншої продукції з граніту), ТОВ «Юка-Інвест» (виробництво холодильного та вентиляційного устаткування), ТОВ «А-Вікт» (виготовлення будівельних машин та будівельних виробів) та ТОВ «Альянс-Граніт» (виготовлення гранітної бруківки та іншої продукції з граніту).
Сергій Рижук висловив упевненість, що скоро до переліку таких підприємств увійде польська компанія «Пронар», оскільки має бажання розмістити на території області підприємство по виготовленню сільськогосподарської та комунальної техніки і є вже певні напрацювання щодо реалізації інвестиційного проекту на території Бердичівському району.

Оголошення
live comments feed...