• Головна
  • Житомирські податківці виявили 552 нелегальних працівників
10:33, 1 червня 2012 р.

Житомирські податківці виявили 552 нелегальних працівників

Виплата заробітної плати "в конвертах", яка в 90-ті набула неабиякого поширення, спочатку влаштовувала і роботодавців, і їхніх найманих працівників. Ситуація мала змінитися 2000 року, коли замість робочого стажу ввели страховий, тобто пенсію почали нараховувати тільки з того заробітку, з якого сплачено страхові внески. Здавалося б, наймані працівники відразу почнуть вимагати сплати заробленого по-білому. Однак з'ясувалося, що їхнє становище (проблеми з працевлаштуванням та суцільна залежність від роботодавця) обмежили будь-який маневр. Тож із тіньовою зарплатою продовжили боротьбу лише контролюючі органи, серед яких податкова служба.
Так, у січні – квітні поточного року податківцями Житомирської області проведено 112 перевірок суб’єктів господарювання – юридичних та фізичних осіб з питання дотримання ними діючого податкового законодавства при виплаті заробітної плати. За результатами проведених перевірок донараховано 1,5 млн.грн. податків та платежів (податок з доходів фізичних осіб, пеня, фінансові санкції).
Під час проведення контрольно – перевірочної роботи було виявлено 552 факта використання праці найманих робітників без укладання трудових угод. В подальшому до державної реєстрації та до оформлення трудових відносин із працедавцем залучено 423 особи, в результаті чого додатково до бюджету надійшло 47,4 тис. грн. податків.

Шановні громадяни!
"Тіньова" зарплата не рятує в юності та прирікає на злидні в старості.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...