14:14, 1 лютого 2017 р.
У Житомирі обговорили актуальні питання травматизму та реабілітації
Цій темі було присвячене спільне розширене засідання обласної координаційної ради з питань безперервної післядипломної освіти практикуючих медсестер та Асоціації медичних сестер Житомирської області, яке відбулося 31 січня в Житомирському інституті медсестринства.
Захід відбувся за участі слухачів курсів підвищення кваліфікації і за сприяння просвітницького відділу обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини.
Вітаючи учасників зібрання, голова координаційної ради, проректор практичного навчання, д.мед.н., доцент кафедри «Сестринська справа» Житомирського інституту медсестринства Павло Яворський зазначив, що актуальність обраної проблематики не викладає сумнівів, оскільки в області зберігається тенденція до збільшення побутових та виробничих травм.
Про проблеми травматизації дорослого населення Житомирської області та завдання закладів охорони здоров’я щодо лікування та профілактики розповів присутнім Ігор Коцюба, лікар ортопед – травматолог травматологічного кабінету поліклініки №2 КУ ЦМЛ №1 м.Житомира. Лікар наголосив, що нині практично йдеться про епідемію травматизму серед населення, оскільки випадки травматизму посідають третє місце після грипу та ГРВІ. Щодня до травмпунктів міста звертається біля 50-60 пацієнтів, переважна більшість з яких отримали травми внаслідок падіння на вулицях через незадовільний стан наших доріг і тротуарів. Як наслідок – зросла кількість хворих з черепно-мозковими травмами. З метою профілактики травматизму комунальним службам слід більшу увагу приділяти благоустрою наших вулиць і доріг.
Якщо вуличний травматизм зростає серед дорослого населення саме взимку, то найбільша кількість звернень серед дитячого населення (а це особи віком до 18 років ) припадає на літній період, коли зростає світловий день і діти основний свій час проводять на вулиці без нагляду дорослих. Про це у своєму виступі зазначив Віктор Панчишин, дитячий лікар ортопед-травматолог, завідувач травматологічного відділення обласної дитячої клінічної лікарні.
- Якщо зазвичай взимку до ОДКЛ з приводу травм – 20-30 звернень за добу,- наголосив Віктор Федорович, - то влітку ця цифра зростає до 50-70. Це травми, отримані внаслідок падіння з дерев. На погано облаштованих літніх майданчиках трапляються травми, пов’язані з пошкодженням сухожиль, коли діти намагаються перелізти через паркани, виготовлені з металоконструкцій або ж коли перебігають дорогу перед транспортом. Всі пам’ятають випадки, коли травмувалися діти в Бердичеві та в Житомирі, обіпершись на протимоскітні сітки – це ще один вид травматизму, спричинений нашим недоглядом. Реєєструються останнім часом й випадки спортивного травматизму, отримані на уроках фізкультури. В обласній дитячій клінічній лікарні цілодобово працює центр дитячої травми, де чергують нейрохірург, окуліст, травматолог, а при потребі – для консультації запрошується інший фахівець. Центр забезпечений усім необхідним.
Про «Роль медичного персоналу закладів охорони здоров’я в наданні травматологічної допомоги та профілактиці травматизму» розповів Ігор Опрелянський, лікар-ординатор, ортопед-травматолог ортопедично-травматологічного відділення №1 обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського, зазначивши, що травма є однією з головних причин смерті серед працездатного населення віком до 44 років. Це спричиняє значні економічні збитки. Ігор Ростиславович детально зупинився на профілактиці травматизму серед населення, методах надання медичної допомоги потерпілим.
На «Фізичній реабілітації та її значенні у відновному лікуванні травматологічних хворих» акцентувала увагу присутніх Наталія Герез, завідувачка відділення реабілітації обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини, обласний позаштатний спеціаліст з лікувальної фізкультури.
Учасники координаційної ради провели аналіз передумов та обставин виникнення травматизму та обмінялися досвідом щодо реабілітації пацієнтів.
Крім того, доповідачі провели прес-брифінг для регіональних ЗМІ та закликали жителів області не залишати дітей без нагляду, бути обачними і обережними.
Довідково: за період з 16 – 29 січня цього року до травмпунктів міста Житомира звернулося 1680 осіб, з них – 466 дітей. Причому 979 випадків пов’язані з вуличним травматизмом. Основна причина звернень пацієнтів – переломи рук і ніг.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
15:40
4 жовтня
10:31
4 жовтня
08:00
4 жовтня
Оголошення
13:27, 26 вересня
16:28, 2 жовтня
live comments feed...