• Головна
  • Шахрайські схеми: на Житомирщині видурюють гроші через смс-повідомлення
13:03, 13 лютого 2017 р.

Шахрайські схеми: на Житомирщині видурюють гроші через смс-повідомлення

На мобільний жителя Житомирського району прийшло повідомлення про блокування банківської картки. Коли чоловік зателефонував за вказаним для довідок номером, його попросили надати інформацію по рахунку. Ще за півгодини усі кошти з картки заявника було знято. Поліцейські інформують про поширення такого виду шахрайства та просять громадян бути обачними.

Тривожне повідомлення 64-річний чоловік отримав суботнього ранку. Перевірити інформацію щодо блокування картки відразу не зміг, оскільки проживає у сільській місцевості, а доступ до банкомату є лише в обласному центрі.

Тож вирішив дізнатись, у чому справа за номером телефону, вказаному у смс-ці як довідковий. Йому відповів чоловік, який назвався представником служби безпеки банку та розповів про збій у роботі фінансової системи. На прохання незнайомця пенсіонер повідомив реквізити своєї картки та код доступу до неї.

- У жодному разі цього робити не можна, - прокоментував заступник начальника ГУНП Артем Лисогор, - як і телефонувати на вказані у таких повідомленнях номери: під час дзвінка з вашого рахунку зникнуть наявні кошти або ж розмову матимете із шахраями. На кожній банківській картці вказані номери кол-центрів фінансових установ, де можна отримати або перевірити інформацію щодо власного рахунку чи картки. Ще краще це зробити особисто безпосередньо у банку.

Як і варто було очікувати у цьому випадку, через півгодини після розмови з нібито працівником банку заявник отримав повідомлення про те, що з його рахунку переведено майже 2 тисячі гривень.

У схожу ситуацію потрапив житель м. Новоград-Волинського. Невідомий, який також «представляв» службу безпеки, по телефону змусив 48-річного чоловіка назвати реквізити власної картки, з якої згодом зникло майже 6 тисяч гривень.

75-річна житомирянка шахраїв впустила просто до оселі. Двоє жінок назвалися соціальними працівниками і розповіли літній заявниці байку про обмін грошей. У результаті пенсіонерка втратила близько 30 тисяч заощаджень, повіривши незнайомкам.

Нині за всіма фактами розпочато кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліцейські проводять заходи для встановлення осіб ошуканців та їх затримання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #смс #шахраї #гроші #картка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...