
13:15, 8 червня 2012 р.
Верховна Рада ухвалила Закон України, який передбачає державне регулювання закупівельних цін на молоко
7 червня 2012 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» щодо регулювання закупівельних цін на молоко.
Закон передбачає включення такого товару, як молоко, до переліку об’єктів державного цінового регулювання.
Закон також зобов’язує переробні підприємства здійснювати розрахунки з постачальниками об’єктів державного цінового регулювання в термін не пізніше семи банківських днів із моменту отримання продукції.
Законом також встановлюється гранична торговельна націнка на молоко – ціна для кінцевого споживача не може перевищувати 120% оптово-відпускної ціни виробника. Це положення створює правові умови для контролю над рентабельністю молочного бізнесу та зменшення спекуляцій на відпускних цінах на молоко.
Ухвалення згаданого Закону стало наслідком Всеукраїнських акцій протесту проти низьких закупівельних цін на молоко, бойкоту «молочної мафії» в низці областей, пікетів обласних та районних державних адміністрацій, звернень та заяв органів місцевого самоврядування.
Акції протесту по всій країні ініціювало Всеукраїнське об’єднання «Свобода». На заклик свободівців активно відгукнулися селяни в усіх регіонах – від заходу до сходу.
Загальнонаціональна акція, висока громадська активність українських селян, містян, які їх підтримали, змусили Верховну Раду відреагувати на жахливу ситуацію в державі із закупівельними цінами на молоко.
Проте це лише перша невелика перемога українських селян у відстоюванні своїх прав та інтересів. Зміст державного цінового регулювання, згідно цього Закону, полягає в здійсненні Аграрним фондом інтервенцій на ринку молока, але практика показує, що, принаймні за нинішніх умов, Аграрний фонд не здатний ефективно впливати на "дикий" ринок. Коли ж мова йде про такий недовговічний продукт, як молоко, то неефективність Аграрного фонду буде ще більшою. Саме тому ВО "Свобода" й далі вимагає запровадження механізмів, згідно з якими можна було б встановлювати конкретні мінімальні закупівельні ціни, нижче яких закупівельники просто не мали б права опускатися. Законодавчо потрібно закріпити й процедуру проведення торгів-аукціонів, аби мінімізувати можливість картельних змов. Аукціон має діяти за принципом: сировинна база дістанеться тому заводу, який запропонує найкращу ціну й найсприятливіші умови для розвитку молочного скотарства. Разом із тим, має діяти суворий контроль на предмет цінових домовленостей між різними закупівельниками. Також ми слідкуватимемо за тим, чи справді буде запроваджено контроль за рентабельністю молочного бізнесу.
Селяни мають отримати можливість захищатися від "молочної мафії" – законодавчого регулювання потребує процедура укладання договорів між виробниками молока та заготівельниками, створення заготівельних кооперативів при кожній сільській раді, забезпечення цих кооперативів холодильними установками, доїльним обладнанням.
Всеукраїнське об'єднання "Свобода" буде й надалі уважно слідкувати за ситуацією на ринку молока, щоби не дозволити владі вчергове відзвітувати про "покращення", нічого насправді не змінивши.
„ВО „Свобода” – це та політична сила, яка завжди стоїть на сторожі інтересів українського селянина. Об’єднанні зусилля української громади і цього разу показали можливість впливу на таке важливе питання як державне регулювання закупівельних цін на молоко. Від цього серйозно залежить покращення економічного становища селянина”, - заявив Сидір Кізін, голова Житомирської обласної організації Всеукраїнського об’єднання „Свобода”.
Прес-служба Житомирської обласної організації ВО «Свобода»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
KSE Foundation втретє інвестує $1 млн у розвиток українських талантів: Як отримати грант Talents for Ukraine?
Новини компаній
15:00
Вчора
20:35
23 березня
19:25
23 березня
12:25
23 березня
21:41
21 березня
ТОП новини
Оголошення
10:18, 21 березня
14:03, 18 березня
09:07, Вчора
6
08:59, 16 березня
10:18, 21 березня
8
live comments feed...