• Головна
  • Опозиція не хоче, щоб на Житомирщині видобували ільменіт
17:30, 8 червня 2012 р.

Опозиція не хоче, щоб на Житомирщині видобували ільменіт

Вчора, 7 червня,  у Житомирі відбулася чергова сесія обласної ради. Найбільшого резонансу на засіданні отримало питання щодо погодження дочірньому підприємству «Національної акціонерної компанії «Надра «Житомирбуррозвідка» отримання спеціальних дозволів на користування надрами. Внести це питання до порядку денного сесії запропонував Віктор Куницький (фракція Партії регіонів).

«Погодити дочірньому підприємству Національна акціонерна компанія «Надра України» «Житомирбуррозвідка» отримання спеціальних дозволів на користування надрами, - йдеться у проекті рішення, - з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки Красноріченського родовища ільменіту на території Небізької та Фасівської сільських рад Володарсько-Волинського району на площі 99,6 га, за виключенням земель приватної власності;
- з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки
Паромівського родовища ільменіту на території Рижанської та Паромівської сільських рад Володарсько-Волинського району на площі 194,0 га, за виключенням земель приватної власності;
- з метою промислової розробки Тростяницького родовища ільменіту на території
Добринської сільської ради Володарсько-Волинського району площею 65,0 га та на
території Салівської сільської ради Черняхівського району площею 545,4 га, загальною площею 610,4 га, за виключенням земель приватної власності;
- з метою промислової розробки Лівобережного родовища ільменіту на території
Рижанської сільської ради площею 314,1 га та Радицької сільської ради площею 26,0 га Володарсько-Волинського району загальною площею 340,1 га, за виключенням земель приватної власності;
- з метою промислової розробки Злобичського родовища ільменіту на території
Меленівської сільської ради площею 756,9 га та Шершнівської сільської ради площею 85,3 га Коростенського району загальною площею 842,15 га, за виключенням земель приватної власності».


Пропозиція Куницького здалася зовсім не «до смаку» представникам опозиції.

Народний депутат України Євген Добряк («Батьківщина»), що прибув на сесію, аргументував, чому не варто вносити відповідне питання до порядку денного.

«Я б хотів закликати представників усіх фракцій, аби вони прийняли виважене рішення, - звернувся Добряк до депутатського корпусу. - Розглядатиметься питання щодо надання дозволу-погодження на видобуток ільменітових руд у шести районах Житомирської області». Якщо подібне рішення буде прийняте, екологічна катастрофа в регіоні буде неминучою, попереджає нардеп.

«Це призведе до обезводнення, погіршення екологічної безпеки і здоров’я людей. Під загрозою Малинське та Іршанське водосховища, природні заповідники, - каже Є. Добряк. - Біля Чоповичів (Овруцького району) планується будівництво фабрики з видобутку титану». Екологічна ситуація в районі і без того невтішна, наголошує народний депутат: «3 обстежених 290 дітей шкільного віку з селища Виступовичі лише семеро умовно здорові… У нас часто говорять про відродження Полісся. Я прошу вас не відроджувати його, а врятувати», - закликав Євген Дмитрович місцевих депутатів.

Рішення щодо погодження дозволів на користування надрами прийнятим не було.

«Невеличкою перемогою є те, що обласна рада не включила до порядку денного це питання, - спілкуючись з журналістами, зазначив Євген Добряк і продовжив, - хоча я не виключаю, що в ході сесії це питання може бути включеним «з голосу». Я знаю, що більшість сільських рад дала відмову стосовно цього, хоча був значний тиск з боку районного керівництва і на сільських голів, і на громаду. Але люди вистояли і зобов’язали своїх сільських та селищних депутатів відмовити у наданні спецдозволу на користування цими надрами», - зазначив Є. Добряк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...