• Головна
  • Храм Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Бердичеві радо вітає віруючих католиків
16:25, 11 червня 2012 р.

Храм Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Бердичеві радо вітає віруючих католиків

Протягом багатьох століть окрасою Бердичева є храм Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Кармелітський Санктуарій – не лише гордість міста й області, а й центр католицизму в Україні. Знаменита на всю Європу ікона Матері Божої Бердичівської, яка зберігається в ньому, стоїть в одному ряду з образами Матері Божої Ченстоховської та Матері Божої Остробрамської з Вільнюса. В липні цього року Бердичів відзначатиме 250-річчя коронації чудотворного образу Марії, а дата 9 червня 2012 року вже ввійшла в літопис міста і католицького світу як велична подія встановлення історичної справедливості – відкриття та освячення оновленого верхнього храму Санктуарію Непорочного Зачаття Матері Божої Діви Марії.
Цього дня у храмі та на його подвір’ї зібралися миряни з різних куточків України та Польщі. Святкування з ними розділили представники різних гілок державної влади України: голова Верховної Ради України Володимир Литвин, Міністр культури і туризму Михайло Кулиняк, голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук, голова обласної ради Йосип Запаловський, голова райдержадміністрації, районної ради, Бердичівський міський голова Василь Мазур. З польського боку Головним консекратором святині був архієпископ Мечислав Мокшицький, а співконсекраторами – архієпископ Петро Мальчук та єпископ Станіслав Широкорадюк. З Митрополитом співслужили також єпископи Ян Пурвінський, Леон Дубравський, Ян Собіло, Леон Малий, декілька єпископів з Польщі та численні священики. Зі словами проповіді до усіх зібраних звернувся архієпископ Петро Мальчук – ординарій Київсько-Житомирської дієцезії.
Голова Верховної Ради Володимир Литвин закцентував увагу присутніх під час святкового богослужіння на ідеї єдності між людьми, що ґрунтується на настановах Христа. «Сьогодні в Україні є всі можливості для того, щоб кожна людина сповідувала близьку їй віру та жила за заповідями, що є основоположним для всього людства». Голова Верховної Ради висловив повагу і вдячність польській делегації, зокрема Послу Республіки Польща в Україні Генрику Літвіну та Генеральному консулу Республіки Польща у Вінниці Кшиштофу Свідереку.
Міністр культури і туризму України Михайло Кулиняк підкреслив виняткове значення Кармелітського Санктуарію у Бердичеві для нашої держави та католиків усього світу.
Вітаючи кармелітську спільноту Бердичева з відродженням верхнього храму, представники обласної влади нагадали, що якраз порозуміння керівництва області і міста Бердичева з духовенством Католицької Церкви дозволило позитивно вирішувати проблеми відродження Кармелітського монастиря. «Відродження храму Діви Марії є свідченням перемоги життя, перемоги духу, – сказав Сергій Рижук. – Президент України Віктор Янукович стоїть на позиції відродження духовності в країні. Цьому сприяє забезпечення можливості кожного віруючого молитися у своїй церкві та використання християнських засад у вихованні підростаючого покоління».
Бердичівський міський голова Василь Мазур, який брав активну участь у відновленні храму, нагадав, як воно було від початку. Перший камінь костелу було закладено ще у 1634 році. Історія храму була цікава і дуже непроста протягом всього часу. В роки Другої світової війни на його території знаходився концтабір, в якому фашисти розстріляли 960 євреїв. У 1989 році віруючі з Бердичева під керівництвом та за підтримки місцевих священників Бернарда та Амброзія Міцкевичів підняли клопотання про повернення костелу. Протягом 17 місяців на подвір’ї храму відправлялися Божі служби з молитвами про віддання святині віруючим. 15 листопада 1991 року парафії було передано верхній костел, розпочалися ремонтні роботи.
Василь Мазур наголосив, що освячення верхнього храму Кармелітського Санктуарію – це свято, якого у Бердичеві чекали всі: і католики, і православні, і юдеї. «Воно відбулося завдяки кропіткій праці громади міста, обласної влади, допомоги польської сторони та священників і є серйозним поштовхом для розвитку культури України і міждержавних україно-польських відносин.
Під час урочистостей настоятель Бердичівського Санктуарію отець Бенедикт був відзначений двома орденами: від Президента Польщі та «За заслуги перед містом Бердичів».Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...