• Головна
  • У Житомирі відбулось перше чіпування тварин
Фото
10:36, 4 квітня 2017 р.

У Житомирі відбулось перше чіпування тварин

Фото

Учора, 3 квітня, в центрі захисту тварин чіпували першу тварину в рамках проекту «Зменшення кількості безпритульних тварин».

Мета задуму полягає у тому аби створити систему контролю чисельності безпритульних собак шляхом електронної ідентифікації мікрочіпом та систематизувати ідентифікацію й реєстрацію домашніх собак методом чіпування.

Перше чіпування тварин у місті Житомирі було проведено в рамках презентації системи ідентифікації та реєстрації. Наразі оголошена процедура відкритих торгів у системі ProZorro щодо закупівлі 5000 тисяч чіпів.

«Ідентифікація та облік безпритульних тварин – це наступний крок для вирішення проблеми безпритульних тварин у місті Житомирі. Завдяки громадянам у 2016 році проект Бюджету участі – «Зменшення кількості безпритульних тварин» зайняв друге місце. У нас вже підготовлена документація для системи ProZorroщодо закупівлі 5000 чіпів»,- розповіла директор КП «Центр захисту тварин» Олександра Мельник.

Для якісною реалізації проекту до міста Житомир був запрошений засновник міжнародної бази даних animal-id.info Віктор Копач з метою проведення консультативної та роз’яснювальної роботи щодо ідентифікації, реєстрації тварин та створення муніципального реєстру на основі сервісу animal-id.info. В рамках зустрічі був підписаний Меморандум про співпрацю між Житомирською міською радою та ГО «Міжнародні системи реєстрації».

«Житомир перше місто в Україні, яке від муніципалітету закупляє 5000 чіпів. Така кількість чіпів дозволить охопити близько 20 % безпритульних та свійських тварин. Чіпування дозволить ідентифікувати тварин та отримувати інформацію про неї: від вакцинації до контактів власника», - зазначив засновник міжнародної бази даних animal-id.info Віктор Копач.

Система ідентифікації дозволить КП «Центр захисту тварин» здійснювати контроль за відловом собак. Кожна тваринка буде сфотографована спеціальним мобільним додатком з позначкою GPS-локації місця відлову, інформація відразу буде відображена на сайті animal-id.info. Кожна тварина буде ідентифікуватися мікрочіпом і вушною кліпсою, що допоможе пересічному житомирянини отримати інформацію про вакцинацію тварини та інші дані.

«Чіпуванням, стерилізацією, ідентифікацією тварин ми в першу чергу допомагаємо не тваринам, а людям. Ми убезпечуємо людей від небезпечних хвороб, сказу, носіями яких є безпритульні тварини», - зазначила начальник управління охорони здоров’я Марія Місюрова.

Ідентифікація можлива як безпритульних так і свійських тварин. Для власників домашніх улюбленців чіпування дозволить спростити виїзд за кордон, адже інформація буде наявна у Європейській базі даних, що дозволить пришвидшити перевірки на кордонах. Також, чіпування допоможе збільшити фактор повернення домашнього улюбленця у разі його втрати, адже у разі проходження процедури ідентифікації буде доступна інформація про власників.

Першою прочіпованою твариною у місті Житомирі стала собака Народного депутата України Борислава Розенблата.

#житомир #тварини #чіпування
Оголошення
live comments feed...