• Головна
  • У Житомирській області майже 790 тисяч хворих підпадають під дію програми «Доступні ліки»
17:21, 10 квітня 2017 р.

У Житомирській області майже 790 тисяч хворих підпадають під дію програми «Доступні ліки»

На Житомирщині на початок року зареєстровано 789 494 хворих, які підпадають під дію Урядової програми «Доступні ліки».

 Про це повідомив сьогодні, 10 квітня, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута під час спілкування з журналістами про реформи у сфері охорони здоров’я.

 «Станом на початок 2017 року у Житомирській області зареєстровано 789 494 хворих, які підпадають під дію Урядової програми «Доступні ліки». Це 3 основних напрямки захворювань: серцево-судинні (744 432 хворих), діабет ІІ типу (39 365 хворих) та бронхіальна астма (5 797 пацієнтів)», – повідомив Ярослав Лагута.

Розподіл субвенції з державного бюджету, а це більше 16 млн грн, розподіляється місцевим бюджетам на відшкодування вартості ліків пропорційно до кількості хворих.

 На сьогодні МОЗ затверджено Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Він містить 157 лікарських засобів. Із них вартість 23 препаратів відшкодовуватиметься повністю. Такі ліки відпускатимуться пацієнтам за рецептами безкоштовно. За інші 134 препарати пацієнту доведеться доплатити різницю між вартістю базового препарату та того, що він бажає придбати.

Процедура отримання рецептів у лікарів для пацієнтів не змінилася.

 За словами т.в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Віктора Лучківа, вже укладено угоди з 80 аптеками області, які будуть брати участь у програмі «Доступні ліки». На таких аптеках має з’явитися спеціальний логотип. Згодом з’явиться інтерактивна карта, на яку будуть нанесені усі аптеки-учасники програми.

 Детальніше про програму та перелік діючих речовин можна переглянути ТУТ.

Нагадаємо, що Перепрофільовувати лікарні на Житомирщині будуть госпітальні ради.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Житомирі відшкодують вартість ліків людям з хворим серцем, астмою і діабетом (СПИСОК АПТЕК).

#житомир #доступніліки #хворі
Оголошення
live comments feed...