• Головна
  • У Житомирі дорослі та дітки опановували секрети писання писанок
16:23, 12 квітня 2017 р.

У Житомирі дорослі та дітки опановували секрети писання писанок

Майстер-клас, а також екскурс про традиції та обереги українських писанок провела майстриня та заступник голови громадської організації "Лада" Людмила Заліщук 11 квітня в обласній бібліотеці для дітей.

Подібні майстер-класи в Житомирі майстриня проводить вже сьомий рік поспіль. Традиційно вони розпочинаються напередодні весняного рівнодення, яке ще з дохристиянських часів наші предки відзначали 20 березня.

“Метою таких зустрічей є популяризація українських звичаїв та традицій. Адже зараз  на моєму поколінні лежить обов'язок взяти, віднайти краще у старших та у доступній формі передати традицію далі. У своїй роботі акцентуємо увагу на дітях, адже їм в ігровій формі легко привити цікавість до рідної культури, яка, я впевнена, з часом трансформується для них у щось глибше й грандіозне. Також хочу показати, що розписувати писанку просто. Впевнена, що на Великдень вони зможуть здивувати рідних оригінальним подарунком в українському дусі, та ще й зробленим з любов'ю та власними руками”, - зазначає Людмила.

Навчитися цьому мистецтву неважко, акцентує увагу Людмила Заліщук. Проте писанка є не просто розфарбованим яйцем, а повноцінним оберегом, тому її виготовлення потребує особливого духовного налаштування.

Учасники опанували мистецтво розпису великодніх яєць за  допомогою писака та свічки. Також Ладаслава розповіла про традиції писанкарства в світі та в Україні; про значення зображальних символів; про головні великодні атрибути.

Майстер-клас триває до півтори години. Зазвичай до складу групи входять від 10 до 15 людей. І хоча традиційно писанкарство вважалося жіночою справою, до майстер-класів Людмили Заліщук активно долучаються діти й чоловіки.

Нагадаємо, що наприкінці березня у Житомирі відбулась серія майстер-класів з писанкарства в Теретенії.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Святкування Великодня у Житомирі триватиме 4 дні.

#житомир #писанки #великдень #майстер-клас
Оголошення
live comments feed...