• Головна
  • У Житомирі відкрили виставку карикатур на космічну тематику
17:04, 13 квітня 2017 р.

У Житомирі відкрили виставку карикатур на космічну тематику

Впродовж місяця в Музеї космонавтики ім. С.П. Корольова всі бажаючі можуть не лише переглянути експозиції закладу, але і посміятися над розміщеною в ньому виставкою карикатур про Космос.

Для відвідувачів музею представлено 64 малюнка. Один з їх авторів, Георгій Майоренко, розповідає, що робіт на космічну тематику в членів "Асоціації карикатуристів" є значно більше (декілька сотень), але фізично привезти їх усі в Житомир – важко:

"Людей завжди цікавив Космос. Він манив і продовжує манити їх своїми загадками та таємничістю. Хтось пише на цю тему вірші, хтось творить музику, адже існує навіть космічна музика, а от, як можна побачити на цій виставці, існує і космічна карикатура. Така тяга до зірок, на мою думку, в природі людини".

Ця виставка вже бачила світ у 2011 році. Її представляли до 50 річчя польоту Юрія Гагаріна, розповідає голова "Асоціації карикатуристів" Костянтин Казанчев:

"Карикатура є таким мистецтвом, яке ближче до "балаганного", тобто його потрібно показувати людям. Ось, якось в Одесі було дві конкурсних виставки. Їх роздрукували на папері формату "А1" і розмістили на Приморському бульварі. Її переглянуло близько ста тисяч людей. Тому це не камерне і не класичне мистецтво. Карикатура – це сучасне мистецтво, такого незвичайного жанру, яке почало свій розвиток у 60-их роках минулого століття".

Карикатуристи кажуть, що для того аби працювати в їхньому жанрі, не обов'язково бути відмінним художником. Для цього потрібно лишень мати джерело натхнення. Георгій Майоренко розповідає, що своє натхнення він знайшов в дитинстві:

"Розумієте, ми всі – родом із дитинства. І всі наші дитячі образи, з тих же книжок та мультиків, є дуже близькими до карикатури. Ще з дитинства мене притягували ці смішні обличчя. Інше питання, що всі люди виросли, а я так і лишився в цьому світі, тому хотілося це відтворювати власноруч. Перші мої малюнки були по мотивам мультфільмів. Той самий "Ну, постривай" та "Буратіно". Також мене надихали чудові гумористичні журнали "Перець" і "Крокодил". Тому я вирішив пов'язати своє життя з карикатурою".

Нагадаємо, виставку карикатур на космічну тематику можна переглянути у Житомирі, в Музеї космонавтики імені Сергія Корольова.

Нагадаємо, що спеціально до Дня космонавтики сайт 0412 розробив космічний тест: Космос внутри Житомира и Житомир – полный космос.

#житомир #космос #карикатури
Оголошення
live comments feed...