• Головна
  • За темпами росту промислової продукції область займає 1-е місце в державі
13:20, 11 липня 2012 р.

За темпами росту промислової продукції область займає 1-е місце в державі

Головне управління економіки облдержадміністрації повідомляє про основні результати реалізації програми соціально-економічного розвитку Житомирщини за І півріччя 2012 року.
Реалізація програмних завдань і заходів дозволила у січні-травні цього року збільшити обсяги промислового виробництва у порівнянні з торішнім періодом на 38,7%. За темпами росту промислової продукції область займає 1 місце в державі.
Валова продукція сільського господарства у січні-травні 2012 року збільшилась проти відповідного періоду минулого року на 25,5 млн. грн., або на 2,4% (по Україні на 1,1%). За темпами росту валової продукції область займає 8 місце в державі, тоді як у відповідному періоді 2011 року займала 18 місце. Виробництво м’яса (реалізація худоби та птиці на забій у живій вазі) та молока збільшилось відповідно на 4,2 та 4%.
Обсяг обороту роздрібної торгівлі у порівняльних цінах є на 15% більшим від минулорічного періоду.
Протягом січня-травня поточного року банківськими установами області надано суб’єктам господарської діяльності кредитів на суму 1,4 млрд. грн., що на 393 млн. грн., або на 38% більше відповідного періоду попереднього року, що дозволяє з впевненістю передбачити подальше зростання реального сектору економіки області.
Таке зростання кредитування господарського комплексу стало можливим завдяки збільшенню обсягів залучених коштів на депозитні рахунки у порівнянні з торішнім періодом майже на 600 млн. грн., або на чверть.
Пожвавлення в господарському комплексі та банківській системі відповідно вплинуло на збільшення доходів загального фонду бюджету області. У січні-травні поточного року порівняно з торішнім періодом вони зросли на 19,2%.
Загальна сума мобілізованих на території області доходів державного бюджету, за рахунок яких здійснюється перерахування дотації вирівнювання всім місцевим бюджетам, також зросла на 31,5%.
Це дало можливість збільшити видатки у порівнянні з минулорічним періодом на освіту майже на 195 млн. грн., соціальний захист та соціальне забезпечення населення - на 101 млн. грн., охорону здоров’я населення – на 87 млн. грн., культуру і мистецтво – на 18 млн. грн.
Реалізація завдань та заходів програми дозволила за січень - травень скоротити загальну суму боргу по заробітній платі на підприємствах на 2,1 млн. грн., або на 18,4%
За цей період у всіх сферах економічної діяльності області створено 11549 нових робочих місць, що становить майже половину передбаченої кількості на рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...