Тема для обговорення
02:03, 1 червня 2017 р.
Любов та ненависть житомирян: проїзд у маршрутках коштує 5 гривень
Тема для обговорення
Щодня в мене напоготові було 6 гривень - це мінімальний розрахунок доїхати на роботу і назад додому. Сьогодні цієї суми вистачить, щоб заїхати в один кінець. Назад - потрібно додати ще 4 гривні. В місяць на проїзд піде мінімум 300 гривень (це якщо не виникне зайвого пересування маршруткою). Не складні розрахунки сьогодні роблять житомиряни, які наважились поїхати маршрутками. Хоча є й ті, у кого не лишається альтернативи цьому виду міського транспорту.
Офіційно вартість проїзду у міських маршрутках Житомира становить 5 гривень. “Гаряче” рішення було прийняте більшістю голосів членів виконкому 16 травня. Згодом перевізникам були поставлені вимоги покращення якості перевезення.
До УВАГИ! На момент виходу матеріалу дата підняття вартості проїзду зазначалась від 1 червня. Вранці 1 червня на сайті міської ради з'явилось відтермінування чинності рішення на день. Тому вартість проїзду в міських маршрутних таксі становитиме 5 грн саме з 2 червня.
Житомир став не єдиним містом, де з нового року зросла вартість проїзду в маршрутках. Але став одним із невеликих міст, де подорожчання досягло позначки в 2 гривні. Чому ж так? Спробуємо з’ясувати.
Передчасна паніка перевізників
Хвиля здорожчання вартості проїзду в маршрутках України розпочалась з нового року. Після січневого зростання вартості в одних регіонах, в лютому та навесні піднялись ціни в інших.Винятком не став і Житомир. Експерти назвали таку тенденцію неминучою.
Спочатку перевізники називали причини у зростанні цін на паливо, запчастини, обслуговування - як ключову складову тарифу. Свою роль зіграло подвійне підвищення мінімальної зарплатні, яке сприйняли перевізники, як посилення податкового тиску. Та фінальною причиною підвищення тарифу стала закупка нових комфортабельних маршрутних автобусів в лізинг, який виплатити перевізникам стало “важко”.
Відзначимо, що в останнє підняття вартості проїзду у маршрутках Житомира було в переддень нового 2015 року. Тоді замість 2,50 грн пасажирам довелось платити 3 грн. Звісно ж зростання ціни проїзду до 5 грн викликає у містян обурення.
Перед тим як почати бідкатись, що за проїзд доведеться викласти цілих 5 грн, не позаздриш і самим перевізникам. Якщо у житомирян є можливість пересуватись комунальним транспортом, тими ж тролейбусами чи трамваями, сплативши за проїзд усього 2 грн, то приватні перевізники явно можуть “прогоріти”, якщо врахувати ряд вимог від міської влади. Це чотири ключові пункти:
- пенсіонери та пільговики їздитимуть у маршрутних таксі безкоштовно,
- школярі платитимуть за проїзд - 2 гривні,
- впродовж року 23 автобуси, які старші 10 років будуть замінені на нові,
- має бути встановлена система "Електронний квиток".
Зазначимо, що на одного платника припадає 1,6-2,2 пільговиків, які не платять за проїзд. Впровадження електронного квитка дозволить вести строгий облік пасажирів і пільговиків.
Більше про ПОВНИЙ СПИСОК ПІЛЬГОВИКІВ читайте за посиланням.
Всі приватні перевізники погодились із умовами виконавчого комітету та підписали зміни в угоди про перевезення. (Хоча є вже випадок, коли перевізник відмовився обслуговувати маршрут № 40, через збитковість).
Яку ціну заплатять перевізники та чи зможуть виплатити вони свої кредити за новий транспорт - покаже час.
Обурююсь - значить існую. Соцмережне невдоволення
Підвищення цін на проїзд в маршрутках викликає обурення у містян. Вони називають його необґрунтованим через те, що не вірять у покращення якості самого обслуговування та наводять яскраві приклади:
Є і оригінальні підходи:
А ось так прокоментувала рішення своїх колег виконкому Віра Гринишина:
Одразу ж після прийнятття виконкомом відповідного рішення, на сайті міської ради з’явилась електронна петиція житомирянки Юлії Алексєєнко про “Скасування рішення виконкому щодо підвищення вартості проїзду в міському транспорті”.
Проте, більш як за два тижні підтримали петицію всього 186 людей (станом на 31 травня 2017 р.). Невдоволення житомиряни лишили при собі, в кращому випадку - в соцмережах.
До прикладу, 16 травня у місті Суми було прийнято анологічне рішення підвищення вартості проїзду в маршрутках з 1 червня. На відміну від Житомира, там ціна зросла до 4 грн. Але обурення сумчан було набагато резонанснішим. Аналогічна електронна петиція набрала за два дні понад 500 голосів, при чому місцеві активісти продовжують вимагати перегляду питання.
Зазначимо, що в більшості обласних центрах вартість проїзду в маршрутках зросла до позначки лише 4 грн.
Експертна думка
На думку українських фахівців, дана ситуація в країні є дуже показовою, оскільки, якщо раніше у місцевої влади був важіль тиску на маршрутників: влада закривала очі на тіньові доходи цього сектора, а автоперевізники натомість не підвищували ціни на проїзд; то зараз цей важіль пропадає, оскільки за документами, оплата праці зростає в два рази і говорити про якісь тіньові доходи вже просто смішно.
Насамкінець зазначу, що місто стало активно популяризувати велосипедне пересування, а також ініціює в найближчому майбутньому забезпечення житомирян низькополими автобусами та електробусами (вчора на брифінгу міський голова Сергій Сухомлин повідомив, що перші електробуси будуть перевозити житомирян безкоштовно).
Тож невдовзі зможемо побачити альтернативу.
Сьогодні житомиряни можуть пересісти в комунальний транспорт або ж спробувати розрахуватись в маршрутці куском солі:
Cамі за себе говорять і результати опитування міста Житомира 0412.ua:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Оголошення
16:53, 2 грудня
16:53, 2 грудня
16:53, 2 грудня
16:53, 2 грудня
16:53, 2 грудня
live comments feed...