• Головна
  • Відкрито меморіальну кімнату Валентина Грабовського
11:20, 12 липня 2012 р.

Відкрито меморіальну кімнату Валентина Грабовського

В обласному літературному музеї відкрито меморіальну кімнату Валентина Грабовського - видатного українського поета, перекладача, громадського діяча. В експозиції представлені майже всі його друковані твори, десятки книг з автографами Грабовського, які він дарував своїм сучасникам - відомим українським письменникам;  а також фотографії, документи, друкарська машинка, особисті  речі, що їх передала до музейної колекції родина Грабовських.

До 75-річчя з дня народження Поліського Орфея (так  поета охрестили ще за життя), в музеї пройшов літературний вечір, організований послідовниками Валентина Болеславовича. Він завжди опікувався молодими літераторами Житомирщини, допомагав з першими публікаціями, ним була започаткована літературно-мистецька студія імені Михайла Клименка, яка об'єднала талановиту творчу молодь Житомирщини. Згадує нинішній керівник студії, поетеса Світлана Штацька:

"Йому дуже хотілося поєднати літературу і музику. Він саме створив студію і назвав її в пам'ять про відомого нашого поета Михайла Клименка. На літературні студії, пам'ятаю, приїздив Юрко Гудзь з Києва, приходили Врублівський, Анатолій Сірик, Опанасюк, письменники, яких ми вчили в школі, особистості, які вміли щось розказати. Це все було дуже цікаво, і ми раз на місяць вже чекали цієї зустрічі".

Валентин Грабовський залишив по собі не лише багатий літературний спадок, а й помітні здобутки в громадському житті краю. Польська громада Житомирщини завдячує йому заснуванням міжнародного фестивалю польської культури "Веселка Полісся", який вже багато років проводиться в Житомирі. У середині жовтня цього року наступний фестиваль буде присвячений 75-річчю з дня народження Валентина Грабовського. Крім того він був засновником і першим головою Житомирської обласної спілки поляків України. Зараз ця організація  вшановує пам'ять поета, проводячи вже втретє літературний конкурс імені Валентина Грабовського.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...