13:05, 16 липня 2012 р.
На Житомирщині відбувся масштабний фестиваль весільного короваю
12 липня у селищі Брусилів втретє відбулося обласне свято весільного короваю «Короваю, мій раю». На фестиваль з’їхалися 19 колективів із дев’яти районів та м. Житомира. У програмі – виставка весільних рушників і короваїв, конкурс кращої коровайної пісні та фрагменту весільного обряду.
До організаторів свята, брусилівчан та всіх учасників фестивалю звернувся заступник начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Олександр Зайченко: «Вважається, яким буде коровай, таким буде і життя молодих. Отож, нехай коровай буде славним, а життя у всіх – гарним, аби в кожній домівці панували мир та злагода. А такий фестиваль хай ще проводиться протягом багатьох років».
Зі святом усіх привітали заступник голови Брусилівської райдержадміністрації Віктор Кузьменко та заступник голови Брусилівської районної ради Лариса Філоненко. «Наш район – своєрідний, – розповідає начальник відділу культури і туризму Брусилівської райдержадміністрації Галина Андрєєва. – Після його відродження в 1990 році у зв’язку з переселенням із забруднених територій унаслідок аварії на ЧАЕС на Брусилівщині оселилися жителі з кількох районів. У кожному селі були свої традиції та звичаї. Так і виникла ідея провести фольклорне свято. Хочеться вірити, що це допоможе відродити наші традиції».
Члени журі визначили найкращий коровай на фестивалі – його спекла жителька с. Великої Волиці Любарського району Тетяна Круць. Оцінили й роботи Софії Кондратюк із с. Іванівки Житомирського району (ІІ місце) та Валентини Рокитенець із с. Мостового Андрушівського району.
За давньою українською традицією весільний коровай подається на весільному рушнику. На святі були представлені рушники найрізноманітніших барв та орнаментів. Були серед них і такі, яким – по 120 років. Найбільше журі вразили роботи Раїси Черенко з с. Хомутця Брусилівського району, якій і віддали перемогу, на другому місці – Тетяна Тимчук (с. Велика Волиця Любарського району), а на третьому – Алла Мартинюк (с. Городище Житомирського району).
Найкращим у конкурсі весільних обрядів став народний аматорський ансамбль пісні «Дозвілля» Ємільчинського районного будинку культури. Також члени журі відзначили виступи фольклорних колективів «Джерело» з с. Новаків Коростенського району (ІІ місце) і «Молодички» з с. Високого Брусилівського району (ІІІ місце).
Також визначили переможців у номінації «Краща коровайна пісня»: І місце – Олена Коростецька (с. Іванівка Житомирського району), ІІ місце – вокальний ансамбль «Великолугівчанка» (с. Великий Луг Червоноармійського району), а ІІІ місце – вокальне тріо «Водограй» Попільнянського районного будинку культури.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:25, 23 листопада
4
16:59, 25 листопада
21:01, 27 листопада
08:59, 27 листопада
07:58, 27 листопада
6
live comments feed...