• Головна
  • У Житомирській області зареєстрована тенденція до зростання захворюваності на вірусні гепатити
09:10, 28 липня 2017 р.

У Житомирській області зареєстрована тенденція до зростання захворюваності на вірусні гепатити

Всесвітній Альянс боротьби з гепатитом за підтримки ВООЗ щорічно 28 липня проводить заходи, направлені на підвищення обізнаності громадськості про симптоми, методи діагностики, профілактику та лікування гепатитів.

Темою цього року стала цілком здійсненна з точки зору сучасних наукових досягнень мета елімінації гепатитів. У травні минулого року на 69-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я 194 країни прийняли Глобальну стратегію ВООЗ з вірусного гепатиту, яка включає цілі ліквідації гепатиту В і С протягом наступних 13 років. Таким чином у світі започатковано унікальну свого роду Глобальну ініціативу NOhep поетапного викорінення вірусного гепатиту до 2030 року. До 2020 року пропонується знизити кількість нових випадків захворювання гепатитом В і С на 30%, скоротити смертність на 10%.

Обласний позаштатний інфекціоніст управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ольга Сахневич повідомила, що за матеріалами державної статистичної звітності, в Україні у першому кварталі 2017 року зареєстровано близько 4500 випадків вірусних гепатитів. Переважна більшість хворих на вірусні гепатити В та С – це особи віком від 18 до 40 років, статевий шлях інфікування у них дуже суттєвий. Інші шляхи зараження – ін’єкційне введення наркотичних засобів, процедури в салонах краси.

У Житомирській області, як і в цілому в Україні, зареєстрована тенденція до зростання захворюваності на вірусні гепатити. Загалом, серед жителів області інфікованість хронічними гепатитами становить 7-9 відсотків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #гепатит #лікування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...