• Головна
  • У Житомирі проведено круглий стіл щодо здоров’я матері і дитини
18:05, 1 серпня 2012 р.

У Житомирі проведено круглий стіл щодо здоров’я матері і дитини

Для успішного впровадження на Житомирщині спільного проекту Дитячого фонду ООН та Швейцарського бюро співробітництва «Комунікації щодо зміцнення репродуктивного здоров'я і здоров'я матері та дитини» за участю керівників галузевого управління облдержадміністрації, лікарів, експертів, партнерів 1 серпня відбувся круглий стіл. Учасники зібрання провели попередню консультацію та обговорення з партнерами шляхів правильної побудови роботи проекту на наступні кілька років.
Проект буде впроваджуватися у 2013-2015 роках у 5 регіонах України, у тому числі у Житомирській області, яку до речі, партнери виділяють як одну із фокусних, передових у збереженні здоров’я та розвитку матері і дитини. Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Торбас звернув увагу на те, що в наш час здоров’я матері і дитини перебуває під пильною увагою Міністерства охорони здоров’я та обласної державної адміністрації. Свідченням цьому є нещодавнє відкриття у Житомирі обласного перинатального центру, який надає новітню фахову допомогу матері і дитині у період найбільшої вразливості – до й одразу після пологів. Проте, як наголосив Олександр Торбас, на Житомирщині, як і в інших регіонах України, є проблеми, зокрема, пов’язані з доступністю до якісних консультаційно-профілактичних медичних послуг та інформації для жителів сільської місцевості. Ці проблеми з-поміж інших будуть перебувати у зоні значної уваги спільного проекту Дитячого фонду ООН та Швейцарського бюро співробітництва.
«Сьогодні здоров’я розглядається значно ширше, аніж ми собі звикли це уявляти. Якщо ми хочемо мати здорове покоління, маємо говорити про просвітницьку роботу, безпеку харчування, екологію, фізичну активність, а це – міжсекторна співпраця, взаємодія та відповідальність усіх, – наголосив модератор круглого столу, керівник-консультант з питань комунікацій Олексій Ковжун. – Сподіваємося в рамках проекту побачити цю взаємодію. Для швейцарського бюро співробітництва здоров’я має специфічний фокус – репродуктивне здоров’я, здоров’я матері і дитини. Успіх, який Житомирська область має в цьому напрямку є беззаперечним. Приємно, що рівень і досвід Житомира привертає увагу пацієнтів із Києва та інших міст України», – сказав Олексій Ковжун.
Головний педіатр управління охорони здоров’я Тетяна Шевченко подякувала ЮНІСЕФ за вибір нашої області для впровадження нового проекту. «Ми давно працюємо з різним міжнародними проектами в напрямі впровадження сучасних технологій. Сьогодні, дякуючи швейцарському представнику, в Україні поширилися новації, – зазначила Тетяна Шевченко. – Розуміючи всі наявні проблеми, ми готові працювати заради доступності, якості послуг, наявності знань медичних працівників і сімей щодо розвитку дітей, забезпечення збереження здоров’я і репродуктивної функції подружніх пар».
Довідково:
Проект «Комунікації щодо зміцнення репродуктивного здоров'я і здоров'я матері та дитини»спрямований на:
– підвищення поінформованості та знань чоловіків і жінок репродуктивного віку та батьків з питань статевого та репродуктивного здоров’я, прав та послуг, а також зміну їх поведінки, зокрема, з метою належного планування сім’ї, безпечного материнства, відповідального догляду за дитиною раннього віку тощо;
– посилення системи охорони здоров’я України за рахунок зміцнення нормативно-правової бази та покращення знань та спроможностей медичних фахівців комунікації з питань репродуктивного здоров’я та здоров’я матері і дитини.
Проект буде впроваджуватися у 2013-2015 роках у 5 регіонах України, у тому числі у Житомирській області. Особливу увагу проект буде приділяти сільському населенню як найбільш уразливому в отриманні доступу до якісних консультаційно-профілактичних медичних послуг та інформації.
Проект буде реалізовуватись на трьох рівнях співробітництва: політико-регулятивне співробітництво на національному рівні; розвиток роботи зі ЗМІ та підвищення спроможностей фахівців на національному та регіональному рівнях; безпосередні комунікації серед людей в громаді.
Бенефіціарами проекту є: вагітні жінки з дітьми на грудному вигодовуванні; сім’ї з дітьми до 3 років (матері, татусі, інші піклувальники, діти), медичний персонал первинної допомоги (сімейні лікарі, медсестри, акушерки), фахівці з питань комунікацій у сфері охорони здоров’я.

Прес-служба облдержадміністрації

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...