• Головна
  • У Новограді-Волинському відбувся Всеукраїнський конкурс автентичного співу «Животоки»
14:25, 3 серпня 2012 р.

У Новограді-Волинському відбувся Всеукраїнський конкурс автентичного співу «Животоки»

Серед чисельних заходів свята у програмі «Лесиних джерел» є дещо особливе – те, що поєднує видатну землячку із простим людом. Із самого дитинства Леся Українка захоплювалась українським словом, українськими піснями, занотовувала кожну нову почуту пісню, щоб залишити по собі спадок нащадкам.
Вона залишила спадок, а поціновувачі автентичних пісень, у знак вдячності, продовжують традицію народного співу. Ось і у рамках свята наше місто відвідали учасники Всеукраїнського конкурсу автентичного співу «Животоки», який пройшов 28 липня у музеї родини Косачів.
Заснувала «Животоки» заслужений працівник культури України, керівник зразкового фольклорного ансамблю «Ордана» Віра Матвійчук. А нині його організовують обласний центр народної творчості м. Житомир і працівники відділу культури міської ради.
За тринадцять років про конкурс уже знають по всій Україні. Із задоволенням сюди приїздять кращі виконавці з різних регіонів, а головне – їх щороку стає більше. Що свідчить про престиж конкурсу. Цього року сюди прибули 129 виконавців, із Чернівецької, Кіровоградської, Тернопільської, Херсонської, Рівненської і Житомирської областей. Кращих визначали у двох номінаціях, і в залежності від віку учасника. Нелегке завдання – визначати переможців – вправно виконали справжні професіонали, які увійшли до складу журі.. Це – заслужений працівник культури України, директор ЖОЦНТ Ю. П. Кондратюк, доцент кафедри музичного фольклору Рівненського державного гуманітарного університету Р. В. Цапун, заслужений працівник культури України, керівник фольклорного ансамблю національного обряду «Родослав» М. П. Грицевич, директор Херсонського обласного центру народної творчості С. В. Аляб’єва, керівник зразкового дитячого ФЕК «Вінець» центру позашкільної освіти м. Бердичів Л. С. Куліченко, методист ЖОЦНТ О. М. Бондарчук. А очолила професіоналів народна артистка України, Герой України, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка – Ніна Матвієнко.
У номінації солоспів, свої сили випробували 25 учасників, а перемогу у гуртовому співі намагалися вибороти 14 гуртів.
Незважаючи на те, що спів у всіх учасників був прекрасним, все ж переможців визначати довелось. У молодшій групі перша премія дісталась солістці Юлії Савчук із Славути Хмельницької області і колективу «Вінець» із Бердичева. У старшій – Надії Клопотенко із Червоної Волі і дуету «Білі береги» з смт. Степань, що на Рівненщині. До речі, останніх журі відзначили грамотою за оригінальність костюму. А найвищу сходинку цього конкурсу (гран-прі) вдалось підкорити найстаршим учасницям – тріо «Золоте гроно» із села Радинськ Цюрупінського району Херсонської області.
- На «Животоки» ми прибули далеко не усім складом. Взагалі, до колективу входить 16 чоловік віком від 55 до 85 років. На жаль два визначних конкурси проходять в один день. Тож частина гурту поїхала у Хорли на гала-концерт, а нам випала можливість побувати на батьківщині Лесі Українки. Ми вперше беремо участь у цьому конкурсі, і в Новограді також вперше. Не знаю чи вдасться нам відвідати цікаві місця вашого міста, але поки, що побаченим ми задоволені. – Розповіла нам залужений працівник культури України, керівник колективу Наталія Ремішевська.
Окрім переможців журі визначили також найстаршу і наймолодшу конкурсантку. Ними стали: 85-ти річна учасниця тріо «Золоте гроно» Варвара Долганова, і шестирічна бердичівляночка Настуся Ярмолюк.
Приємно, що незважаючи ні на спеку, ні на втому, учасники залишились задоволені конкурсом, а глядачі – тим паче. Вони зарядились енергією «Животоків» на цілий рік!

Олена Чех
Фото Інни Левицької

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...