• Головна
  • У Житомирі відкрили музей «Ремесла чехів на Волині»
12:35, 5 вересня 2017 р.

У Житомирі відкрили музей «Ремесла чехів на Волині»

5 вересня, у Житомирі відбулося відкриття музею «Ремесла чехів на Волині». Приватний музей розмістився на території колишнього заводу (вул. Богдана Хмельницького,42). У музеї можна переглянути інвентар і приладдя, а також музичні інструменти, фото та книги, що ілюструють життя чехів у Житомирі.

Засновник музею - директор Народного музею історії ремесел «Ремісничий двір» - Федір Євтушенко, який вже тридцять років займається колекціонуванням старовини, і п’ятнадцять з них він присвятив саме ремісничому реманенту.

«На території «Чеської Крошні» проживала велика колонія чехів, яка дійсно зробила великий вклад в розвиток технологій, ремісництва в Україні, на Волині, і Житомира в тому числі. Чехи вперше почали вирощувати таку культуру, як хміль в промислових масштабах, почали варити пиво (було побудовано два пивоварених заводи Махачека і Янса та Альбрехта). Також саме на Крошні побудували два цегельні заводи, один з них працює і донині (завод І. Бубіна). І у нас в експозиції, на щастя, збереглося декілька цеглин з ініціалами Ігнатія Бубіна», - провів короткий екскурс в історію Федір Євтушенко, директор музею.

Ініціатор створення музею «Ремесла чехів на Волині» Людмила Чижевська, голова Житомирської спілки волинських чехів, розповіла:

«Коли сімейних реліквій, якими ділилися члени спілки стало багато, ми зрозуміли, що нам потрібно мати постійну виставку. В чому унікальність цього музею? По-перше – це не просто етнографічний музей, він присвячений технологіям. По-друге – він розташований на «Чеській Крошні», де заселялися наші предки. А найголовніша його цінність в тому, що до кожного експонату торкалися руки наших предків».

Радек Матула, Надзвичайний і Повноважний посол Чеської Республіки в Україні подякував Федору Євтушенку, директору «Ремісничого двору», та голові «Спілки волинських чехів» Людмилі Чижевській за створення чеської експозиції і побажав музею вдячних та цікавих відвідувачів.

«Мені дуже приємно, що сьогодні я у Житомирі. Тут активно працюють чеські організації, фольклорні ансамблі. У Житомирі можна почути чеські пісні, побачити наші народні танці та аматорський театр. Тут вивчають чеську мову. Ми високо цінуємо роботу, яка допомагає розвивати почуття краси чеської мови і культури. Ми цінуємо усі зусилля чеських організацій із збереження зв’язку з історичною Батьківщиною. Цей музей стане ще одним нагадуванням про чехів у Житомирі. Сил вам і натхнення!», - сказав Надзвичайний і Повноважний посол Чеської Республіки в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #музей #чехи
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...