• Головна
  • Прокуратуру Житомирщини відтепер повідомлятимуть про кожну позапланову перевірку підприємців
11:00, 10 серпня 2012 р.

Прокуратуру Житомирщини відтепер повідомлятимуть про кожну позапланову перевірку підприємців

9 серпня, прокурор Житомирської області Ігор Проценко провів міжвідомчу нараду керівників правоохоронних органів та органів державного контролю, на якій розглянуто стан додержання вимог законодавства про дерегулювання підприємницької діяльності та правозахисної діяльності органів прокуратури з цих питань. Про це повідомляє прокуратура області.

Прокурор області зауважив, що впродовж останніх двох місяців проблема дерегулювання підприємницької діяльності вже вдруге стає темою порядку денного на міжвідомчій нараді. Але за минулий час не всіма керівниками правоохоронних органів вжито належних заходів щодо припинення необґрунтованих позапланових перевірок та незаконного притягнення підприємців до відповідальності.

За результатом проведених у липні прокурорських перевірок додержання законодавства про дерегулювання підприємницької діяльності порушено 2 кримінальні справи та внесено 42 подання про усунення виявлених порушень, за розглядом яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 15 посадовців контролюючих та правоохоронних органів.

З детальним аналізом стану законності із вказаного питання виступив перший заступник прокурора області Анатолій Чумаченко. Він зазначив, що у поточному році контролюючі органи провели близько 39 тис. перевірок суб’єктів господарювання, з яких понад третину були позаплановими. 6,5 тис. суб’єктів господарювання упродовж року були перевірені більше одного разу. Причому під час планових перевірок лише у половини суб’єктів господарювання виявлено порушення, а позаплановими перевірками встановлено порушення у третини підприємців. Вказане свідчить про відсутність виваженого підходу до планування контрольно-перевірочної роботи та негативно впливає на розвиток підприємництва в регіоні. Ігор Проценко підкреслив, що питання дерегулювання підприємницької діяльності перебуває на контролі Президента України, та звернув увагу на необхідність узгоджених дій щодо недопущення випадків порушення прав підприємців у подальшому.

Учасниками наради опрацьовано та затверджено постанову міжвідомчій наради, яка передбачає зменшення кількості перевірок суб’єктів малого та середнього бізнесу, вивчення обґрунтованості винесених рішень про зупинення роботи підприємств, обов’язкове повідомлення прокуратури про проведення позапланових перевірок тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...