• Головна
  • Причини поломок і методи діагностики форсунок
Новини компаній
16:30, 19 вересня 2017 р.

Причини поломок і методи діагностики форсунок

Новини компаній
Причини поломок і методи діагностики форсунок

имЗаправився - і не зміг поїхати. Такі випадки стали не рідкістю в Україні, у тому числі і в Житомирі. На багатьох АЗС міста продається неякісне пальне. У них може міститися велика кількість смол. Найпоширеніші підробки - розбавлений водою бензин, а також заборонені присадки, що підвищують октанове число. Несприятливі умови зберігання і засміченість резервуарів з пальним, також впливають на його якість.

Із-за поганого палива можуть з'явитися сторонні стуки при працюючому двигуні і детонація в моторі. При цьому передчасно забивається фільтр, примушуючи насос працювати з підвищеним навантаженням, а форсунки інжектора можуть вийти з ладу вже після 2-3 заправок контрафактним паливом.

Симптоми поломки форсунок

Форсунка - високоточний компонент паливної системи, розроблений з малими допусками. Вона упорскує паливо від насоса високого тиску в камеру згорання.

При несправності цього елементу системи власники автомобілів стикаються з наступними проблемами:

- поганий відгук на педаль газу;

- поганий запуск, особливо на холодному двигуні;

- зниження динаміки при розгоні;

- нерівномірна робота двигуна;

- висока витрата палива;

- сильна вібрація на неодружених оборотах;

- чорний вихлоп із-за появи сажі.

Щоб уникнути передчасної поломки паливної системи і необхідності промивання усієї паливної апаратури, фахівці рекомендують використати спеціальні каталізатори для захисту двигуна від поганого палива і економії його витрати. Вони дбайливо очищають паливну систему і збільшують ресурс усіх її компонентів, у тому числі інжекторів.

Діагностика форсунок без демонтажу

Існує безліч методів тестування різних компонентів систем Common Rail. Розглянемо процес діагностики паливних форсунок без демонтажу двигуна. Це дуже важливо, оскільки демонтаж частенько зв'язаний з їх ушкодженням і деформацією. Для проведення якісного тестування потрібні наступні інструменти і прилади :

- універсальний діагностичний сканер;

- набір вимірювальних колб з прозорими трубками для контролю " повернення" з форсунок;

- заглушка для відвертання витоків з " повернення".

Універсальний інструмент дозволяє працювати з форсунками Денсо, Делфи, Бош, Континенталь.

  1. Початковий етап діагностики пов'язаний з оцінкою працездатності форсунок за допомогою сканера. Система постійно підлаштовує подання палива для отримання рівномірного обертання кожного циліндра, що відображається на екрані сканера у вигляді коефіцієнтів корекції по форсунках. Якщо тест по коефіцієнтах корекції уприскування показує, що усі форсунки укладаються в допустимі значення, необхідно провести додаткову перевірку контролю зворотного зливу.

  2. Наступний етап - перевірка форсунок за об'ємом зворотного зливу в мірні колби. Рух стовпів палива по прозорих трубках має бути рівномірним. При заповненні однієї з чотирьох колб доверху, проводиться оцінка результату.

Перевірка форсунок на роспилення без стенду

У разі, коли тиску палива вистачає, імпульси, що управляють, поступають на форсунки, а двигун не заводиться, проводиться тест форсунок з вивішуванням. Для цього знадобляться: - паливні подовжувальні трубки із заглушками; - подовжувальні електричні дроти; - мірні колби з прозорими трубками для збору "повернення" з форсунок; - мірні колби для оцінки результатів тесту.

Порядок роботи. Підготовчий етап підключення форсунки з вивішуванням полягає в її витяганні з циліндра і підключенні її на виносній трубці з подовженням електричного кабелю. Тестові форсунки підключаються по паливному і електричному контуру. Мірна колба дозволить оцінити продуктивність форсунки по діленнях мензурки, а також перевірити форму факела розпилення.

Оцінка результату. Якщо факел розпилення має яскраво виражені струмені, то форсунка може викликати перебої в роботі циліндра і перешкоджати запуску на холодному двигуні. Продуктивність усіх робочих форсунок має бути приблизно однаковою.

Такий тест дозволяє провести безпомилкову діагностику форсунок. Він рекомендований до використання як контрольна перевірка при гарантійній дефектації форсунок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...