• Головна
  • У Житомирі урочисто відкрили пам'ятник Олегу Ольжичу
11:48, 28 жовтня 2017 р.

У Житомирі урочисто відкрили пам'ятник Олегу Ольжичу

У Житомирі урочисто відкрили пам'ятник Олегу Ольжичу

У Житомирі 27 жовтня відкрили сквер та перший в Україні пам’ятник видатному поету, політичному діячу та почесному громадянину міста Олегу Ольжичу.

Олег Ольжич (Кандиба) народився вЖитомирі 21 липня(8 липня ст. ст.) 1907 року. Батько— відомий поет та письменник Олександр Іванович Кандиба (псевдонім Олександр Олесь), мати— Віра Антонівна Свадковська, гімназійна вчителька.

Родина в 1912–1919 жила заможно та мешкала в дохідному будинку Файбишенко на Новій будові, вул. Антоновича, 64/16, (на розі вул. Антоновича (Горького) та Івана Федорова). Будинок вцілів, але знаходиться в аварійному стані.

Творча спадщина Олега Ольжича кількісно невелика, але значима своїм духовним зарядом, вона характеризується великим діапазоном тем і сюжетів, починаючи від доісторичних часів і закінчуючи сучасністю. Феномен цієї людини, поета і вченого слід розглядати лише в сукупності, у тісному зв’язку життя і творчості з його трагічною смертю.

Сьогодні в Україні виходять книги з творами Олега Ольжича, поставлений біографічний фільм «Я камінь з Божої пращі», його ім’ям названо одну з київських вулиць. Ця видатна і трагічна постать заслуговує і увічнення його пам’яті меморіальною дошкою в Целенбау, де Ольжич був замучений. Інші народи вшанували своїх мучеників, повинні це зробити і українці.

У 2016 році Олегу Ольжичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Житомира» (посмертно).

Після відкриття пам’ятника відбулося його освячення та покладання квітів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #ольжич #памятник #сквер
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...