• Головна
  • Канон лікарської науки: у Житомирі провели вечір присвячений Авіценні
09:30, 10 листопада 2017 р.

Канон лікарської науки: у Житомирі провели вечір присвячений Авіценні

9 листопада у приміщенні конгрес центру Житомирського медичного інституту відбувся театралізований вечір «Його ім’я нам сяє крізь віки», присвячений вченому–енциклопедисту, уславленому лікарю середньовічного сходу Абу Алі ібн Сіні, відомому у Європі як Авіценна.

Організатори заходу, обласна наукова медична бібліотека, Житомирський медичний інститут, Житомирський міський Будинок культури та Житомирський коледж культури і мистецтва ім. І.Огієнка об’єднали свої зусилля для того, щоб у такий спосіб ознайомити студентську молодь Житомира з життєвим шляхом та творчою спадщиною видатного вченого.

Наукова спадщина Авіценни є величезною навіть з точки зору сьогодення: за життя ним написано більш ніж 270 творів у найрізноманітніших галузях знання. Тільки з проблем медицини вчений написав понад 40 праць. Серед них найбільшим авторитетом користується славнозвісне 5-ти томне видання «Канон лікарської справи». Ще у XII столітті воно було перекладене латиною і стало настільною книгою для європейських лікарів. Наразі ця фундаментальна наукова праця видається усіма мовами світу.

Примітно, що за часів середньовіччя не існувало традицій складання біографій та автобіографій. Достеменно відомо лише про один виняток – автобіографію, власноруч написану самим ібн Сіною та доповненою його учнем Абу Убайдом Джузджані. Документ зберігся й до нашого часу. Тож за задумом організаторів, захід був побудований саме у відповідності до автобіографічних даних видатного науковця.

Олена Осіна, методист ОНМБ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #авіценна #вечір
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...