• Головна
  • У Житомирі розпочалась кампанія щодо нового закону про житлово-комунальні послуги
10:26, 16 листопада 2017 р.

У Житомирі розпочалась кампанія щодо нового закону про житлово-комунальні послуги

15 листопада в Житомирському інституті медсестринства другий день триває семінар «Управління житловою нерухомістю». Учасники семінару – голови ОСББ м. Житомира – отримали практичні рекомендації щодо фінансового управління діяльністю ОСББ, зокрема: про фінансове планування діяльності, бухгалтерський облік ОСББ. Також учасники семінару ознайомилися із особливостями нового Закону про житлово-комунальні послуги, зокрема: новації та ризики для ОСББ та управителів.

Голова правління ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування» Володимир Бригілевич зазначив, що прийняття в ІІ читанні законопроекту про житлово-комунальні послуги є важливимкроком щодо реформування галузі.

«На сьогодні не маємо ні житлового кодексу, ні закону про управління, який мають розвинуті держави. Новий Закон про ЖКП складний, але надає багато можливостей», - впевнений Володимир Бригілевич.

Щодо управителів, яких відповідно до нового Закону про ЖКП обиратимуть на конкурсній основі, експерт не заперечує, що на перехідний період управляючими можуть бути комунальні підприємства:

«Навіть у тій же Польщі залишилися дуже потужні управляючі кампанії комунальні, які є власністю міст. Це є в Познані, але цього немає в Кракові. Це сильно розвинуто у Литві, де залишилися також дуже потужні комунальні управляючі кампанії».

Закон №1581-д про житлово-комунальні послуги експерти і політики назвали ключовим кроком для реформування галузі. Новий закон встановлює новий порядок укладення договорів на отримання комплексу житлово-комунальних послуг — водо-, газо-,тепло- електропостачання, вивезення сміття, послугу управління будинком тощо. Йдеться, зокрема, про регулювання відносин між мешканцями і тими, хто надає житлово-комунальні послуги. Документ покликаний перевести ці відносини у ринкову площину і надати нові можливості співвласникам будинків.

Начальник управління муніципального розвитку Житомирської міської ради Артем Ражев переконаний:

«Новий закон про житлово-комунальні послуги, безумовно, прогресивний. Але потрібно зважати й на те, що він викликав певний суспільний резонанс. Народні депутати прийняли закон 9 листопада, а ми вже сьогодні, щоб уникнути помилок, розпочали інформаційно-роз’яснювальну кампанію щодо нового закону. Першою аудиторію стали голови ОСББ нашого міста. Надалі плануємо проводити роз’яснювальну роботу з усіма сторонами ринку комунальних послуг - споживачами, тобто мешканцями квартир, управителями та виконавцями комунальних послуг».

Довідково: станом на 15 листопада 2017 року в Житомирі створено 245 ОСББ в 279 будинках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #жкг #законодавство
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
Хлопець з Житомирщини зі своєю коханою підкорюють «Україна має талант» пристрасною парною акробатикою, — ВІДЕО
УКРАЇНА МАЄ ТАЛАНТ
Скільки платитимуть за газ мешканці Житомирщини у грудні?
ГАЗОПОСТАЧАННЯ
У Житомирі двоповерхове приміщення ДП «Житомирський ЦНТІ» вартістю 28 млн грн повернуть політехнічному університету в державну власність
ПРОКУРАТУРА
Викрито потужну нарколабораторію, яку обладнали у сільській хаті Житомирського району
ПРОКУРАТУРА
Оголошення
live comments feed...