• Головна
  • У Житомирі відкрили семінар «Діти з аутизмом в інклюзивному просторі»
13:06, 23 листопада 2017 р.

У Житомирі відкрили семінар «Діти з аутизмом в інклюзивному просторі»

 23 листопада у Житомирі відкрили семінар «Діти з аутизмом в інклюзивному просторі».

Вітаючи учасників семінару, Сергій Сухомлин зазначив:

«Про проблеми дітей з особливими потребами тривалий час не прийнято було говорити. Але це ж наші діти! Сьогодні ситуація і в державі, і місті змінюється. Не випадково, одним із стратегічних напрямків інтегрованого розвитку міста Житомира за проектом GIZ є саме «Інклюзивне місто», що передбачає рівні умови доступу до соціальних благ, розвиток співпраці та відповідальне урядування. Сьогоднішній семінар є одним із важливих кроків для того, щоб у нашому рідному місті забезпечувалися рівні можливості для всіх дітей: від комфортного доступу до об’єктів інфраструктури до гармонізації відносин у колективах, де навчаються, відпочивають, розвиваються наші діти».

У семінарі беруть участь близько 200 асистентів вчителів, вихователів та вчителів інклюзивних класів, груп ДНЗ. Навчання проводять фахівці київського Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» Лариса Рибченко та Інна Сергієнко – консул Аутизм – Європа в Україні.

Інна Сергієнко, зокрема, наголосила:

«Це вже 4-й семінар з інклюзії, який я провожу в Житомирі. Звичайно, що зміни є. Але, ми лише починати розвивати інклюзію. Інклюзія – це інший тип суспільства, реальна інклюзія можлива лише за умови зміни суспільного мислення. Ми самі маємо змінитися. Навчитися приймати один одного такими, якими ми є».

Учасники семінару обговорюють питання про: спосіб мислення дитини з аутизмом, його нейровідмінності; організацію структурованого навчання за методом TEACCH; сенсорні проблеми дитини з аутизмом, їх рішення в інклюзивному просторі; методи альтернативної комунікації в навчальному процесі тощо.

Довідково:У місті Житомирі мережа інклюзивних груп складає 17 груп у 9 закладах, до яких за рішенням психолого-медико-педагогічної консультації та на підставі заяв батьків зараховано 19 дітей.

Залучено до роботи з цією категорією дітей 17 асистентів вихователя, 9 практичних психологів, 17 вчителів-логопедів, 17 вчителів-дефектологів.

У закладах, де працюють інклюзивні групи, створені кабінети психологічної корекції, логопедичні кабінети, куточки сенсорики для дій з предметами.

Навчається у інклюзивних класах станом на 20.11.2017 року 122 учні у 104 класах. Залучено до роботи з цією категорією учнів 92 асистенти вчителя, 40 практичних психологів, 25 вчителів-логопедів.

З 01.09.2017 року розпочали функціонувати спеціальні класи у Житомирській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 14 (підготовчий клас для 6 учнів) та у Житомирському навчально – виховному комплексі № 38 (підготовчий клас для 5 учнів).

Курсову підготовку на базі Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у 2016 році пройшли 25 асистентів вчителя ЗНЗ.

Протягом 2017 року пройдуть курсову перепідготовку 15 асистентів вчителя загальноосвітніх закладів, у 2018 – 10 асистентів вихователів дошкільних закладів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #інклюзія #аутисти
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...