• Головна
  • Результати інвентаризації земель на Житомирщині: на 23% зросли надходження до бюджетів за землекористування
16:24, 28 листопада 2017 р.

Результати інвентаризації земель на Житомирщині: на 23% зросли надходження до бюджетів за землекористування

За результатами інвентаризації землі, яку ініціював голова ОДА Ігор Гундич влітку, надходження до місцевих бюджетів зросли на23%та складають 429,8 млн грн. А власники земельних паїв від агропідприємств отримали605,3 млн грнорендної плати, що складає 77,4% від запланованої суми.

Такі дані надають управління агропромислового розвитку та департамент фінансів ОДА.

Загальна сума нарахувань згідно укладених договорів оренди за земельні частки (паї) у 2017 році становить781,7 млн грн.

Власники земельних паїв вже отримали77,4%від цієї суми, що складає 605,3 млн грн орендної плати. Найбільше сільськогосподарські підприємства області виплатили пайовикам у Любарському, Чуднівському та Народицькому районах – більше 90%.

З них майже91 млн грнабо ж 15% орендної плати отримали місцеві бюджети.

Пайовики не отримали коштів за користування с/г землями в Олевському та Народицькому районах.

За інформацією департаменту фінансів ОДА, станом на 27 листопада цього року від фізичних та юридичних осіб місцеві бюджети отримали429,8 млн грнза користування усіма видами земель на території Житомирщини. Це на 23,1% більше, ніж у відповідному періоді 2016 року. Це показник включає в себе земельний податок, який склав 158,8 млн грн, та орендну плату – 271 млн грн.

В області у 2017 році сільськогосподарські підприємства уклали та зареєстрували договори оренди на площі648,6 тис. га землі.

У більшій частині договорів –54%– зафіксована орендна плата у розмірі від 3% до 5%. Середній розмір орендної плати за 1 гектар становить 1 тис. 240,9 грн.

Найвищий відсоток розміру орендної плати –до 12%– у договорах оренди у Чуднівському Попільнянському, Любарському, Черняхівському та Бердичівському районах.

Натомість в Коростенському, Малинському, Овруцькому районах 626 договорів оренди із власниками земельних часток (паїв) укладені із розміром орендної платименше 3%від нормативної грошової оцінки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #землі #інвентаризація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...