• Головна
  • У Житомирі припинить роботу витверезник
12:04, 29 листопада 2017 р.

У Житомирі припинить роботу витверезник

За радянських часів витверезники працювали як спеціальні медичні установи системи Міністерства внутрішніх справ. Відносно кожної особи, яка потрапляла у нетверезому стані в цей заклад, направлялись повідомлення за місцем роботи про моральний занепад працівника. Крім того, з людини стягувався штраф у сумі 15-10 рублів при місячному заробітку в 120 рублів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.08.1999 № 1451 «Про питання функціонування медичних витверезників» з 01.01.2000 було припинено функціонування медичних витверезників у структурі органів внутрішніх справ та рекомендовано органам місцевого самоврядування розглянути питання щодо утворення діагностико-детоксикаційних, реабілітаційних та інших установ наркологічного спрямування. На виконання цієї Постанови рішенням Житомирської міської ради від 04.05.2000 № 144 був створений Центр детоксикаційної допомоги як окрема комунальна установа. У подальшому рішенням Житомирської міської ради від 26.12.2003 № 326 комунальна установа «Центр детоксикаційної допомоги» (далі ЦДД) була реорганізована шляхом приєднання до Центральної міської лікарні №2.

Станом на листопад поточного року ЦДД продовжує свою діяльність, яка полягає у створенні умов для витвереження осіб, що знаходяться в стані алкогольного сп’яніння середнього та важкого ступеню чи інтоксикації, та яких було вилучено з громадських місць та лікувально-профілактичних закладів, що розташовані на території міста Житомира. За необхідності цим особам надається кваліфікована медична допомога. Підставою для вміщення вищевказаних громадян на витвереження у Центр детоксикаційної допомоги є рапорт працівників правоохоронних органів, які несуть службу по охороні громадського порядку (поліції, охорони і т.д.), медичних працівників Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а також висновок фельдшера ЦДД під час проведення медичного огляду на підставі перевірки проходження осіб, що перебувають в стані алкогольного сп’яніння на тест вживання алкоголю на апараті «Алконт» або «ППС-1».

Проте останнім часом до міської ради все частіше надходять звернення громадян зі скаргами на роботу Центру детоксікаційної допомоги. Особи, які були вміщені до Центру детоксикаційної допомоги для витвереження, в подальшому скаржаться на працівників Центру, звинувачують їх у крадіжках речей та грошей, негуманному ставленні до людей на підпитку. З жовтня місяця поточного року в Центрі детоксикаційної допомоги відбуваються перевірки прокуратури Житомирської області із залученням представників інших контролюючих та правоохоронних органів. За висновками прокуратури у ЦДД відбувається порушення конституційних прав і свобод громадян при застосуванні заходів примусу, обмеження їх прав і свобод під виглядом проведення медичної допомоги та інших форм реабілітації або лікування.

На сьогодні в жодному із законодавчих актів не визначений правовий статус витверезників, тож постає питання щодо правових підстав існування такого закладу.

Почати треба з того, що в правовій країні затримувати, утримувати чи недобровільно здійснювати якість медичні дії, без наявності на те достатніх правових чи медичних підстав, є порушенням прав людини.

Правовою підставою для надання медичної допомоги (ст. 43 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»), єзгода пацієнта чи його законного представника на медичне втручання, чи без згоди, лише у разі наявності ознак прямої загрози життю пацієнта. Цілком зрозуміло, що у стані сп’яніння людина надає таку згоду лише якщо дійсно відчуває якісь біль чи дискомфорт, що дуже рідко трапляється з огляду на «знеболюючу» дію алкогольних напоїв.

Процес потрапляння осіб у нетверезому стані до центру детоксикаційної допомоги у тому виді, яким він є сьогодні, по суті виглядає як «застосування примусового заходу медичного характеру». І це є порушенням чинного законодавства, оскільки таке рішення (про застосування примусового заходу медичного характеру) повинно прийматись в судовому порядку.

У той же час закриття центру детоксикаційної допомоги потенційно може спричинити зростання на вулиці та в публічних місцях кількості агресивних людей на підпитку, які чіпляються до перехожих, агресивно поводяться та вдаються до відверто хуліганських дій й насильства.

Питання щодо шляхів розв’язання проблем ізоляції та витвереження осіб, які знаходяться в стані алкогольного сп’яніння, неодноразово обговорювалось на нарадах у Центральній міській лікарні № 2 та управлінні охорони здоров’я міської ради. За інформацією керівництва Центральної міської лікарні № 2 центр Детоксикаційної допомоги припиняє свою діяльність з 01.12.2017 року. У разі необхідності особи в стані алкогольного сп’яніння будуть направлятись до профільного медичного закладу – Обласного наркологічного диспансеру Житомирської обласної ради.

Управління охорони здоров’я міської ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #витверезник
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
На Житомирщині лікарі обстежують та надають допомогу 11 школярам, які, ймовірно, скуштували «солодощі» з побутовою хімією
ПРИГОДИ
ТОП-5 місць для відпочинку взимку на Житомирщині
ТУРИЗМ
За незаконну порубку 157 дерев правопорушникам на Житомирщині доведеться сплатити понад 600 тис. гривень
ЕКОЛОГІЧНА ІНСПЕКЦІЯ
У Житомирі вже вп’яте за місяць «заміновують» торгові центри: чи виявили фахівці вибухонебезпечні предмети?
ПОЛІЦІЯ
Оголошення
live comments feed...