• Головна
  • Житомирщина приєдналась до проведення Всеукраїнського тижня права
16:59, 29 листопада 2017 р.

Житомирщина приєдналась до проведення Всеукраїнського тижня права

Серед пріоритетних завдань роботи обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення – підвищення рівня правих знань молоді та надання їм якісної правової допомоги.

Це зазначив сьогодні, 29 листопада, перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко на засіданні обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення (далі – МКМР).

Заступник начальника відділу Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Олена Шабінська поінформувала членів МКМР про підсумки діяльності районних та міських МКМР у І півріччі 2017 року та зазначила, що їх діяльність у порівнянні з 2016 роком активізувалася. Зокрема, районними та міськими МКМР проведено 27 засідань, на яких розглянуто 60 питань.

Переможцями відбіркового туру за результатами діяльності МКМР у І півріччі 2017 року визнано Богунську й Корольовську районні м. Житомира, а також Бердичівську, Коростенську, Коростишівську, Любарську, Малинську, Попільнянську, Радомишльську, Хорошівську районні МКМР. Представники Бердичівської та Попільнянської районних МКМР поділилися з учасниками засідання досвідом організації відповідної роботи в регіонах.

Олена Шабінська також розповіла про проведення в грудні 2017 року Всеукраїнського тижня права. З 4 до 10 грудня в області проходитимуть заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру, що спрямовані на підвищення рівня правової культури, поширення знань про права та свободи людини, серед яких: прес-конференція, засідання за круглим столом, Всеукраїнський урок «Права людини», проведення навчань працівників установ та організацій, профілактичні рейди, зустрічі із засудженими тощо.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Олександр Грабар ознайомив присутніх із загальнонаціональним проектом Міністерства юстиції України «Я маю право!».

«Основна мета цього проекту – просвітницька робота, адже багато українців не знають своїх прав і не вміють скористатися тими можливостями, які гарантовані законодавством», – зазначив Олександр Грабар.

Проект реалізується у співпраці з системою безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції за підтримки USAID «Нове правосуддя» та іншими донорами. Він передбачає навчання конкретних категорій українців щодо їх прав, якими вони володіють, механізми захисту порушених прав.

У рамках проекту Міністерством юстиції України визначено перші три блоки, в яких здійснюється просвітницька робота: захист права власності, врегулювання спорів без звернення до суду, освіта без корупції.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Житомирській області Олександр Гербеда поінформував учасників засідання про роботу мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги в області. Він зазначив, що метою роботи виїзних точок доступу є надання правової допомоги жителям сільської місцевості у відділених районах області щодо запобігання порушенню їх прав.

На сьогодні здійснено 149 виїздів, під час яких надано консультації 466 особам з різних питань.

Члени обласної МКМР з правової освіти населення підтримали пропозицію щодо розробки та затвердження місцевими органами влади програми щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги населенню.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #право #законодавство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
Хлопець з Житомирщини зі своєю коханою підкорюють «Україна має талант» пристрасною парною акробатикою, — ВІДЕО
УКРАЇНА МАЄ ТАЛАНТ
Скільки платитимуть за газ мешканці Житомирщини у грудні?
ГАЗОПОСТАЧАННЯ
У Житомирі двоповерхове приміщення ДП «Житомирський ЦНТІ» вартістю 28 млн грн повернуть політехнічному університету в державну власність
ПРОКУРАТУРА
Викрито потужну нарколабораторію, яку обладнали у сільській хаті Житомирського району
ПРОКУРАТУРА
Оголошення
live comments feed...