10:02, 30 листопада 2017 р.
Унікальний мамонт Житомирщини зберігається у фондосховищі та чекає на нове приміщення
Практично у кожному місті в музеях представлені скелети мамонтів, але у Житомирі він унікальний, бо «місцевий» – мамонт родом із Овруцького району. Зараз скелет мамонта зберігається у музейному фондосховищі та чекає, коли музею виділять нове приміщення, аби усі бажаючі та гості міста могли подивитися на нього.
Про це 29 листопада сказав директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.
«Зараз це приміщення, де знаходиться мамонт, музеєм природи використовується, як фондосховище. Тому екскурсії тут неможливо проводити. Поки ми не маємо приміщення, яке б могло вмістити мамонта. Ті зали, які є в музеї зараз – замалі. Практично у кожному місті в музеї є мамонт, але наш мамонт унікальний тим, що він «місцевий» – він родом з села Збраньки Овруцького району. Раніше скелети мамонтів викопували десь у Монголії і передавали обласним центрам. Цінність же нашого саме в тому, що він із Житомирщини», – сказав Роман Насонов.
Також він додав, що скелет мамонта зберігається у музейному фондосховищі, який розміщується у приміщенні Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору, але за музеєм воно не закріплене і у будь-який момент релігійна громада може сказати «збирати речі». Що стосується нового приміщення, то в ньому має бути і сховище, і наукова лабораторія, і місце для наукових співробітників, де б вони могли працювати.
В.о. начальника управління культури облдержадміністрації Тетяна Парфентієва прокоментувала питання щодо нового приміщення: «Єдиного бачення немає і ще тривають дискусії на цю тему. Буквально післязавтра приїжджає Павло Гудімов – арт-менеджер, який займається виставками у Києві, один із кращих у світі, автор виставки «Проект Енеїда», і ми з ним все обговоримо, будемо покладатися на думку експерта, а вже остаточне рішення прийматиме облдержадміністрація».
Особливі умови зберігання експонату – температура близько 23 градусів за Цельсієм та відсутність вологості. Тому співробітники музею щонайменше раз у місяць провітрюють приміщення, перевіряють стіни на відсутність грибка та прибирання. Крім цього, експонат вже потребує реставрації, але ці роботи виконуватимуться, коли буде власне приміщення.
Частина експонатів з колишнього приміщення музею знаходиться у приміщенні центрального корпусу, а частина залишається у приміщенні магістрату – це палеонтологічні знахідки та дорогоцінне каміння.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
16:53, 2 грудня
16:53, 2 грудня
16:53, 2 грудня
16:53, 2 грудня
16:53, 2 грудня
live comments feed...